خانه / موفقیت / ۱۰ گام به سوی کسب و کار فوق العاده موفق

۱۰ گام به سوی کسب و کار فوق العاده موفق

بسیاری از مردم برنامه ی موفقیت کسب و کار خود را در طول مراحل اولیه راه اندازی آن رقم زده اند، برای مثال ارائه ی یک ایده ی بکر که قابلیت رقابت در بازار را داشته باشد. با این حال، شرکت های فوق العاده موفق استراتژی بازاریابی دارند که اهداف طولانی مدت را دنبال می کند و متعهد ماندن به چنین استراتژی در موفقیت آتی کسب و کار بسیار موثر است. امروز دنیای دیجیتال فرصت های بسیاری را برای رشد کسب و کارها فراهم کرده است، از جمله موارد زیرکه از گام های موثر در رسیدن به کسب و کار موفق هستند.

  1. بازاریابی ویروسی

دنیای ارتباطات، اشتراک گذاری ایده های جدید را با توده ی مردم بیش از پیش ساده کرده است و استراتژی بازاریابی ویروسی وابسته به رسانه های آنلاین مانند شبکه های اجتماعی و وبسایت ها می باشد تا به سرعت محتوای ایده را گسترش دهد. بازاریابی ویروسی در واقع یافتن راهی برای تشویق مشتریان به اشتراگ گذاری محتوای بزرگ آنلاین با دوستان، خانواده، همکاران و بقیه ی جهان بزرگ است.

  1. روابط عمومی غیر متعارف

دنیای دیجیتال شلوغ و پر سر و صدا است و ایستادگی در میان رقبا گاهی اوقات نیاز به یک رویکرد غیر متعارف دارد. انتشار محتوای بحث بر انگیز یکی از مطمئن ترین راه ها جهت الهام بخشدن به مکالمات درباره ی نام تجاری شما می باشد که به شهرت آن می افزاید. شاید چنین رویکردی همه را تحت تاثیر قرارندهد، اما مردم را به صحبت کردن در مورد شما وا می دارد.

  1. حضور شبکه های اجتماعی

فیس بوک با داشتن ۱٫۶۵ میلیارد کاربر فعال در هر ماه به این زودی ها از رده خارج نخواهد شد و امروز یکی از شایع ترین دلایل آنلاین بودن هر روز مردم است، چه بر روی کامپیوتر رومیزی و چه موبایل. به این ترتیب، حضور در شبکه های اجتماعی به صورت ارائه ی اطلاعاتی درباره ی کسب و کار خود و بن تخفیف برای کاربران می تواند نام تجاری شما را بیشتر نمایش دهد.

  1. بازاریابی سنتی

در حالیکه هیچ شکی در اثر بخشی بازایابی اینترنتی در عصر دیجیتال وجود ندراد، اما نباید بازاریابی سنتی را نادیده گرفته شود. امروزه بسیاری از مردم همچنان وقت خود را جلوی تلویزیون می گذرانند و برخی دیگر به خواندن روزنامه و یا مجله های چاپی علاقمندند.  تبلیغات آفلاین همچنان تاثیر بالایی دارند، هرچند که به اندازه ی گذشته پر اهمیت نیستند.

  1. محتوای برجسته

محتوا حکم هسته ی مرکزی در هر استراتژی بازاریابی دیجیتال را دارد و همچنین شکل دیگری از تبلیغات مدرن است که تا حد زیادی پتانسیل بالقوه رسانه های دیجیتال را افزایش می دهد. محتوای مفید، مربوط و یا صرفاً سرگرم کننده بخش عمده ای از هر استراتژی جامد در بازارهای دیجیتال و همچنین عنوان پایه ای برای هر نوع بازاریابی ویروسی می باشد.

  1. بازاریابی ایمیلی

به رغم آنکه ممکن است برخی از مردم تصور کنند ایمیل کاربرد گذشته را ندارد، اما خیر،با حضور رسانه های اجتماعی ایمیل ار مد نیفتاده و تقریباً همه ی افراد یا اکثریت آنها در جهان غرب هر روز با تعدادی ایمیل سر و کار دارند. ایمیل جایگاه مشتریان  شما را مشخص می کند، بنابراین بازاریابی ایمیلی می تواند موثر واقع شود.

  1. وبلاگ نویسی

بیش از ۱۵۰ میلیون وبلاگ در جهان وجود دارد، اما درصد کمی از آنها میزان قابل توجهی مخاطب به خود جذب کرده است. با اینحال، وبلاگ نویسی یک پلتفرم ساده و قابل اعتماد برای ایجاد اقتدار برند تجاری و شخص شما می باشد. وبلاگی که توسط افراد متخصص در آن صنعت نوشته شود فوق العاده مورد احترام مردم خواند بود و تا حد زیادی به افزایش محبوبیت برند تجاری کمک می کند.

  1. بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته (برنامه های وابسته) در واقع قلمرو اسپم ها و محصولات دیجیتال ناخواسته است، اما بستگی دارد که چگونه به این قلمرو نزدیک شوید. ارائه ی برنامه های نرم افزاری و تبلیغات در حاشیه ی آنها و یا بکار گرفتن برنامه های مشابه به منظور افزایش مخاطب می تواند بخشی از دغدغه ی شما را برای تبلیغات از بین ببرد و بیشتر بر روی زمینه های مهم کسب و کار خود تمرکز کنید.

  1. شرکت در نمایشگاه

باز هم تاکید می شود که تنها نمی توان بر بازاریابی مدرن تکیه  کرد و همچنین هیچ جایگزینی برای بازاریابی سنتی وجود ندارد. فقط در نظر بگیرید که برای مثال دلایل محبوبیت نمایشگاه الکترونیک و فروش سالانه در این نمایشگاه و یا بالا بردن آگاهی مردم از محصولات جدید و آینده ی کسب و کارهای کوچک در چنین نمایشگاه هایی چقدر موثر واقع می شود. نمایشگاه یک فرصت عالی برای معرفی محصولات جدید و مشارکت و ایجاد هیجان است.

  1. ساختمان جامعه

تکامل دنیای دیجیتال و رسانه های اجتماعی، ساختمان جامعه ای را ساخته که از اولویت های مهم هر کمپین بازاریابی مدرن می باشد. با سرمایه گذاری بر روی برقراری ارتباط معنا دار بین برند تجاری خود و پیروان آن، شما قادر خواهید بود ارتش کاملی از سفرای پر شور برند تجاری خود را ایجاد کنید که عامل گسترش نام تجاری، تقاضا برای محصولات و خدمات شما می شوند.

حرف آخر

هیچکدام از موارد فوق تاکنون یک شبه اتفاق ایجاد نمی شوند، اما زمانیکه به موقع از هر استراتژی در زمینه های کلیدی بازاریابی مدرن بهره ببرید، موفقیت حاصل خواهد شد.

 

منبع :

LifeHack

درباره ی امید عرب

مهندسی نرم افزار خوانده ام. علاقه مندی هایم خواندن موضوعات مرتبط به آی تی و سفر است. دارای مدارک 1 - Cisco Certified Internetwork (CCIE) WRITTEN 2- Cisco Certified Design Expert (CCDE) written CISCO 3- Cisco Certified Network Professional (CCNP) CISCO 4- Cisco Certified Design Professional (CCDP) CISCO 5- Cisco Certified Network Professional Security (CCNP Security) CISCO 6- Cisco Certified Network Professional Voice (CCNP Voice) CISCO 7- Cisco Certified Network Professional Wireless (CCNP Wireless) CISCO 8- Cisco Firewall Security Specialist CISCO 9- Cisco ASA Specialist CISCO 10- Cisco IOS Security Specialist CISCO 11- Cisco IPS Specialist CISCO 12- Cisco VPN Security Specialist CISCO 13- Cisco Certified Network Associate (CCNA) CISCO 14- Cisco Certified Design Associate (CCDA) CISCO 15- Cisco Certified Network Associate Security (CCNA Security) CISCO 16- Cisco Certified Network Associatel Voice (CCNA Voice) CISCO 17- Cisco Certified Network Associate Wireless (CCNA Wireless) CISCO 18- MCSE Desktop Infrastructure 2012 Microsoft 19- MCSE Private Cloud 2012 Microsoft 20- MCSE Server Infrastructure 2012 Microsoft 21- v MCSD Web Applications-MCSA SQL Server 2012 Microsoft 22- Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3 Specialist Microsoft 23- Administerin and Deploying System Center 2012 Configure Manager Microsoft 24- Junos, Associate (JNCIA-Junos) Juniper 25- Citrix XenServer 6.0 Administration CITRIX 26- Citrix XenApp 6.5 Administration CITRIX 27- Citrix XenDesktop 5 Administration CITRIX 28- Citrix XenApp 6.5 Advanced Administration CITRIX 29- vEngineering a Citrix Virtualization Solution CITRIX 30- Check Point Certified Security Administrator Check Point 31- ZEND Certified Engineer PHP 5.3 PHP ZEND

همچنین ببینید

وبلاگ نویسی موفق: نکات موثر سئو برای افزایش ترافیک وبلاگ

دنیای وبلاگ نویسی بسیار زیباست، اما بدون سئو مناسب تعداد بازدیدکنندگان وبلاگ به اندازه ی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *