خانه / بررسی / بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر

بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر

بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر

آن را پیشرفته ترین سیستم عامل موبایل می نامند. بعلاوه، جزء محبوب ترین و پرفروش ترین ها روی یک میلیارد تلفن و ۳۰۰ میلیون تبلت از زمان رونمایی بوده است. در طول این سال ها، بیش از ۲ میلیون اپلیکیشن برای آن ساخته شده اند، و این رقم در آینده نزدیک بالاتر هم خواهد رفت. درباره iOS اپل حرف می زنم، و جدیدترین ریلیز آن که قرار است مهمترین آنها باشد.

مطمئنا این اولین باری نیست که درباره جزئیات iOS 10 می خوانید. این پلتفورم با وجود بتا بودن از ماه ژوئن در دسترس قرار گرفته است. بااینحال، می خواهیم امروز از iOS 10 نهایی برای شما صحبت کنم.

بازسازی لاک اسکرین

بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر

از همان لحظه ای که iOS 10 را نصب می کنید، متفاوت بودن آن را حس می کنید. آشنا و در عین حال متفاوت، با تغییراتی که اندک اندک به آنها عادت می کنیم.

برای مثال، لاک اسکرین بزرگترین و بارزترین بازطراحی در تاریخچه این پلتفورم را دارد. نکته جالب اینجاست که دیگر از “swipe to unlock” خبری نیست، چون بجای آن باید صفحه نمایش را بیدار کنید، بعد روی دکمه هوم بزنید تا وارد هوم اسکرین شوید. حذف مشخصه ای که نشان تجاری این OS از بدو تولد بوده در نگاه اول کمی عجیب بنظر می رسد، و حذف آن بسیاری از کاربران آیفون را ناراحت خواهد کرد. اما این قربانی با یک لاک اسکرین کارآمدتر همراه است— یک سوایپ به راست که برای دسترسی سریعتر به ویجت ها مورداستفاده قرار می گیرد.

در مورد لاک اسکرین iOS همه مالکان آیفون ۶s و ۶s پلاس می دانند که اسکنر اثرانگشت روی این گوشی ها چقدر سریع کار می کند. در واقع می توان آن را سریعترین راه برای باز کردن قفل این گوشی ها نامید— با فشار دادن دکمه هوم فورا قفل دستگاه باز می شود و خیلی سریع می توانید نوتیفیکیشن های روی صفحه را ببینید. حالا، در iOS 10 به محض بلندکردن آیفون صفحه نمایش بیدار می شود. به این ترتیب بدون نیاز به فشار دادن حتی یک دکمه می توانیم نوتیفیکیشن ها را ببینیم. در مجموع، این مشخصه یک گزینه تروتمیز برای تجربه لاک اسکرین است، اما بنظرم می توانست به شکل بهتری اجرا شود. صفحه نمایش تنها زمانی روشن می شود که دستگاه را بصورت عمودی بلند کنیم، درست همانطور که می خواهیم گوشی را دست بگیریم. اگر گوشی را روی میز گذاشته باشید و آن را به بغل برگردانید گوشی روشن نمی شود— مثلا مثل زمانی که در حال شارژ است.

بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر

باید در اینجا بگوییم که این مشخصه فقط برای آیفون ۶s جواب می دهد. آیفون ۶ و مدل های قدیمی تر از این مشخصه پشتیبانی نمی کنند، چون به یک کمک-پردازنده ی M9 یا بالاتر نیاز دارد. و اگر از این مشخصه خوشتان نمی آید، می توانید آن را در تنظیمات Display خاموش کنید.

تغییر دیگری که بهتر است به آن اشاره کنیم شورتکات جدید دوربین است. وقتی از روی هر نقطه ای روی لاک اسکرین به سمت چپ سوایپ کنید، فورا وارد اپ دوربین می شوید، و این یعنی نیازی نیست دیگر آن دکمه کوچک دوربین در گوشه صفحه را با زحمت هدف قرار بدهیم. شاید دفعه های اول کار نکند، اما فورا راه می افتد.

یک خانه جدید برای همه ویجت ها

همانطور که در بالا دیدید، سوایپ برای آنلاک کردن در iOS 10 حذف شده است. بجای آن، با کشیدن یک انگشت به سمت راست روی لاک اسکرین به صفحه ویجت ها می روید— که در یک لیست عمودی مرتب شده اند، و یک نوار جستجوی فوری بالای صفحه دیده می شود. همین حالت سوایپ در صورتی برای هوم اسکرین iOS 10 جواب می دهد که در صفحه ی اول اپ ها باشید. چه خوشمان بیاید چه نیاید، قرار است در ریلیز جدید iOS ویجت ها همین جا باشند. در عین حال، پانل نوتیفیکیشن های کرکره ای به همان شکل است— یک پانل که همه نوتیفیکیشن ها روی آن دیده می شوند و هیچ چیز دیگری وجود ندارد. البته این تغییر خیلی فرقی به حال شما نمی کند.

بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر

بااینحال، مطمئن نیستم که نظرتان درباره گنجاندن ویجت ها روی لاک اسکرین چیست. بنظر می رسد که یک پیچیدگی بیهوده باشد— که اندروید چند سال قبل بی خیال آن شد. از طرف دیگر، اجرای ویجت های لاک اسکرین در اندروید همیشه مجلل بوده، اما اجرای iOS 10 ساده تر و درنتیجه امیدوارکننده تر است. کسانی که از ویجت های iOS استفاده می کنند از دسترسی به آنها با تنها یک سوایپ خوشحال می شوند. و چه کسی می داند، شاید به مرور زمان بیشتر از گذشته از پانل ویجت جدید استفاده کنیم.

کارایی هرچه بیشتر ۳D تاچ

بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر

اپل برای متمایز کردن آیفون ۶s مشخصه ۳D تاچ را به آن اضافه کرد، اما نتوانست از نهایت پتانسیل این کارکرد نوآورانه استفاده کند. بااینحال، با iOS 10 صفحه حساس-به-فشار آیفون خیلی کارآمدتر می شود. این کارایی فقط مربوط به شورتکات های جدیدی نیست که بجای اپ های استوک اضافه شده اند— حالا دیگر اپ Settings دارای دسترسی سریع به کنترل های Cellular Data است، و با اپPhone می توانیم تماس های اخیر را دیده یا یک کانتکت خاص را جستجو کنیم. در iOS 10، با لمس ۳D یک اپ یک ویجت نمایش داده می شود که در بسیاری از موقعیت ها کارآمد است. بعنوان چند مثال، آیفون کانتکت های محبوب ما را فهرست می کند، Weather شرایط فعلی را نشان می دهد، Activity نشان می دهد که در طول روز چقدر فعال بوده ایم، و Calendar یک تصویر کلی از برنامه کار به شما نشان می دهد— و برای همه اینها اصلا نیازی نیست اپلیکیشن هایشان را باز کنید. این یک نوآوری کاربردی در بهترین شکل ممکن است! بااینحال، نباید این حقیقت را نادیده بگیریم که پانل ویجت های جدید، که در بالا به آن اشاره شد، دسترسی به ویجت ها با ۳Dتاچ را بیهوده کرده اند.

مرتب کردن کنترل سنتر

در مورد موضوع ۳D تاچ، این مشخصه حالا در بخش هایی از کنترل سنتر (Control Center) گنجانده شده است. برای مثال، با فشار زیاد روی پرچم سه تنظیمات برای روشنایی خواهید داشت، و تایمر با چند پیش تنظیمات مدت زمان متداول نشان داده می شود. در مورد خودِ پانل هم باید بگویم که حسابی مرتب شده و کمتر شلوغ و بهم ریخته بنظر می رسد. کنترل های موسیقی هم حالا روی تبِ مخصوص خود قرار گرفته اند، و جای کافی برای دکمه ها، یک نوار روند پیشروی، و یک آلبوم آرت هم وجود دارد.

بررسی iOS 10: سرگرمی، تازگی، و کارایی بیشتر

منبع :

phonearena

درباره ی امید عرب

مهندسی نرم افزار خوانده ام. علاقه مندی هایم خواندن موضوعات مرتبط به آی تی و سفر است. دارای مدارک 1 - Cisco Certified Internetwork (CCIE) WRITTEN 2- Cisco Certified Design Expert (CCDE) written CISCO 3- Cisco Certified Network Professional (CCNP) CISCO 4- Cisco Certified Design Professional (CCDP) CISCO 5- Cisco Certified Network Professional Security (CCNP Security) CISCO 6- Cisco Certified Network Professional Voice (CCNP Voice) CISCO 7- Cisco Certified Network Professional Wireless (CCNP Wireless) CISCO 8- Cisco Firewall Security Specialist CISCO 9- Cisco ASA Specialist CISCO 10- Cisco IOS Security Specialist CISCO 11- Cisco IPS Specialist CISCO 12- Cisco VPN Security Specialist CISCO 13- Cisco Certified Network Associate (CCNA) CISCO 14- Cisco Certified Design Associate (CCDA) CISCO 15- Cisco Certified Network Associate Security (CCNA Security) CISCO 16- Cisco Certified Network Associatel Voice (CCNA Voice) CISCO 17- Cisco Certified Network Associate Wireless (CCNA Wireless) CISCO 18- MCSE Desktop Infrastructure 2012 Microsoft 19- MCSE Private Cloud 2012 Microsoft 20- MCSE Server Infrastructure 2012 Microsoft 21- v MCSD Web Applications-MCSA SQL Server 2012 Microsoft 22- Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3 Specialist Microsoft 23- Administerin and Deploying System Center 2012 Configure Manager Microsoft 24- Junos, Associate (JNCIA-Junos) Juniper 25- Citrix XenServer 6.0 Administration CITRIX 26- Citrix XenApp 6.5 Administration CITRIX 27- Citrix XenDesktop 5 Administration CITRIX 28- Citrix XenApp 6.5 Advanced Administration CITRIX 29- vEngineering a Citrix Virtualization Solution CITRIX 30- Check Point Certified Security Administrator Check Point 31- ZEND Certified Engineer PHP 5.3 PHP ZEND

همچنین ببینید

سونی با چپاندن مجموعه ای از مشخصه های جدید در یک بدنه کوچک، در نهایت به یک گوشی میان رده رسیده که واقعا هیچ کار متفاوتی انجام نمی دهد. در مقابل آب مقاوم نیست، همان مشخصه های پرچمدارهای ایکسپریا را ندارد، و واقعا خیلی زشت است.

بررسی: سونی ایکسپریا X کامپکت

مشخصه های کلیدی صفحه نمایش ۴٫۶اینچی ۷۲۰p اسنپدراگون ۶۵۰ ۳GB RAM ۳۲GB حافظه باتری ۲۷۰۰mAh …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *