خانه / موفقیت / ۱۰ استراتژی بازاریابی آفلاین که امروزه نیز به کار می روند

۱۰ استراتژی بازاریابی آفلاین که امروزه نیز به کار می روند

20160902181828-conference

بازاریابی با آنلاین شدن همه چیز ، شاهد تغییرات زیادی بوده است، از جمله ایجاد یک صفحه ی تجاری در فیسبوک، توویت کردن اخبار صنعتی، ارسال اطلاع رسانی فروش به مشتریان… کانال هایی که برای مکالمه با مدیران و مشتریان استفاده میکنیم ، همه روزه در حال تحول هستند. در عین حال که این عرصه ها به طور چشمگیری موثر هستند—هی! اگه این صحنه ها وجود نداشتند ما نمیتوانستیم در عرصه ی تجارت ظاهر شویم!— موفق ترین کسب و کارها ترکیبی از استراتژی های بازاریابی آنلاین و آفلاین را برای بوجود آوردن رهبران و افزایش فروش تمرین میکنند.

تبلیغات و فروشگاه های اجناس ( مانند قلم و خودکار و تیشرت) و نیز کمک های محلی مثال هایی از بازاریابی آفلاین هستند. این اقدامات ساده راه های آسانی برای گسترش نام کسب و کار به صورت نامحسوس اما کارساز هستند. در زیر به برخی از استراتژی های بازاریابی قدیمی میپردازیم که هنوزهم به کار میروند.

کارتهای ویزیت را هرموقع که ممکن است پخش کنید

این شاید ساده ترین و ارزان ترین گزینه باشد، که نشان میدهد چرا در صدر فهرست قرار دارد.می توانید کارت های ویزیت را به نزدیکان و سایر تجارت ها بدهید، یا آنها را روی تابلوی اعلانات عمومی الصاق کنید و یا در کتاب ها و مجلات نصب کرده و پخش نمایید. برای چنین هدف کوچکی ، کارتهای ویزیت عامل بالقوه مهمی به شمار می روند

اسناد یا کالاهای هدیه را همچون جوایز رقابتی اهدا کنید

آیا دبیرستان شهر، مزایده ساکتی را برگزار میکند؟ آیا رویداد نیکوکارانه ای که جوایز ارائه دهد وجود دارد؟ اهدا کنید. این راه ساده ای برای ایجاد ارتباط شخصی با عموم و در عین حال شرکت در یک هدف مناسب است. در کمترین حالت ممکن ، افرادی که برنده میشوند ، کالا یا خدمات شما را برای استفاده قرار میدهند و حتی ممکن است مراجع و میدان دید وسیعی را از آنها کسب کنید.

در رویدادها سخنرانی کنید

رویدادی را پیدا کنید که با صنعت شما مرتبط باشد و برای آن یک سخنرانی فرهیخته آماده نمایید. این باعث تاثیر ماندگار با همکارانی میشود که در صنعت دارای منصب یکسانی با شما هستندو یک نمایش دیداری در تجارت شما ایجاد میکند. اگر حس میکنید که صلاحیت صنعتی لازم را برای انتقال یک بحث به همکاران تان ندارید، با این وجود بازهم به رویدادها ملحق شوید.خود و شبکه تان را به دیگران معرفی کنید. روابطی که میسازید کمک میکنند تا شاخص بازاریابی را به هرجا که میخواهید پیش ببرید.

با انتشارات چاپ محلی ارتباط برقرار کنید

علیرغم افزایش مداوم رسانه های آنلاین، هنوزهم چاپ و انتشار کارآمد است. یک مطلب مطبوعاتی را در مجله یا روزنامه ای که مخاطبان شما را هدف قرار میدهد چاپ کنید.مطالب مطبوعاتی راه ساده  ای برای  نمایش یک رویداد مهم یا مرحله ی برجسته از تجارت شماست، و انتشارات مناسب و صحیح میتواند توجه ارزشمندی را به سمت شما جلب کند. فعال بمانید و هرقدر که میتوانید روابطی را با مطبوعات ایجاد کنید—آنها در دسترس شما خواهند بود.

نامه ارسال کنید

حتی در عصر ایمیل ، نامه هنوزهم یک شیوه ی بازاریابی قابل قبول است. متعجب میشوید از اینکه چقدر از مردم پیشنهادات فیزیکی را بیشتر ترجیح میدهند. این کار پرهزینه تر است و و شما داده ای را که از عملیات ایمیل دریافت میکنید از دست میدهید، اما در میان رقیبانی که صرفا از ایمیل استفاده میکنند برجسته میشوید. کوپن و یا کالاهای جدید به روز رسانی شده ، نمونه های کالا، نامه های اخباری ویا هرچیزی که فکر میکنید باعث رونق تجارت شما میشود ارسال کنید. این امر قطعا رویکرد شخصی سازی شده تری برای بازاریابی میباشد.

با افراد مختلف تماس بگیرید

فهرستی از مشتری های احتمالی تهیه کنید و با آنها تماس بگیرید. خب در ابتدا روش زنگ زدن را امتحان کنید و سپس آنها را فرابخوانید. صحبت مناسبی را با هر مشتری انجام دهید و زمان و احتیاجات آنها را در نظر بگیرید. هرچند شاید  این کار بیشتر از حرکت لازم برای فروش باشد،  اما تماس با افراد کمک میکند تا روابط همکارانه ای را با سایر تجارت ها ایجاد کنید و احتمالا تعدادی مشتری جدید از این راه کسب کنید.

در نمایشگاه های تجاری شرکت کنید

نمایشگاه تجاری شما را با رقیبان زیر یک سقف قرار میدهد. میتوانید دست آنها را بخوانید، محصولات بازاریابی آنها را بررسی کنید و در کل دید حقیقی نسبت به ترفندهای آنها به دست آورید. البته نمایشگاه های تجاری فرصت عالی برای عرضه ی محصولات و کنترل بازار شرکت تان میباشد. با سایر متخصصین در تماس باشید و به دنبال فرصت هایی باشید که از طریق همکاری بتوانید رشد کنید.

بسته بندی یا عرضه ی خود را دوباره تر و تازه کنید

مارک خود را از طریق ارزیابی دوباره ی عرضه ی خود تقویت کنید.چطور با رقابت مقایسه میشوید؟ نگاهها مهم هستند—مارک بندی و طراحی فروشگاه تان حرف اول را میزنند. شاید زمان آن فرا رسیده است که به نماهای کهنه ای که پیام خوبی را به مشتری القا نمیکنند طراوت ببخشید. برای بازدید دوباره و بازگو کردن وقت صرف کنید، کوچکترین تغییر میتواند تاثیر به سزایی داشته باشد.

موفقیت خود را جشن بگیرید

ترتیب یک  میهمانی یا دورهمی تجاری دهید و موفقیت خود را با آنها سهیم شوید. شاید این جشن بخاطر دستیابی به هرآنچیزیست که میخواستید، یا شاید به خاطر آغاز خدمات جدید و یا شراکت بزرگ است. به مطبوعات محلی دست پیدا کنید تا صدایتان را به گوش همه برسانند. از این فرصت برای اطلاع همکاران و تشویق آنها بر ای موفقیت استفده کنید. جشن شما توجه مخاطبان هدف تان را به شما جلب میکند و و آینده تجاری تان تضمین میشود.

بانی یک رویداد اجتماعی شوید

اگر وسع مالی اجازه میدهد، این شیوه ای محسوس برا ی انتشار نامتان به دوردست ها میباشد. به جای اینکه صرفا رویدادی را مطرح کنید، دست پیش بگذارید و بانی آن شوید. با یک موسسه ی غیر انتفاعی گروه تشکیل دهید و میزبان افزایش بودجه باشید.  زمانیکه یک میزبان هستید میتوانید خرید را اداره کنید. اجناس مارک دار ، کوپن ها، و بروشورها و کارتهای تخفیف را ارائه دهید. اینکار تصویری مثبت میسازد که مردم آن را تکریم میکنند.

نتیجه گیری

این نکات در هزینه و تلاشی که نیاز دارند متفاوت هستند.  اما هریک میتوانند خط اصولی شما را تحت تاثیر قرار دهند و تلاشهای بازاریابی تان را تنوع ببخشند. پس استراتژی ها و تکنولوژی جدید جای خوشامد گویی دارند، اما جنبه ی آفلاین آنها را فراموش نکنید. میتوانید در طول مسیر کمی هم تفریح داشته باشید.

درباره ی امید عرب

مهندسی نرم افزار خوانده ام. علاقه مندی هایم خواندن موضوعات مرتبط به آی تی و سفر است. دارای مدارک 1 - Cisco Certified Internetwork (CCIE) WRITTEN 2- Cisco Certified Design Expert (CCDE) written CISCO 3- Cisco Certified Network Professional (CCNP) CISCO 4- Cisco Certified Design Professional (CCDP) CISCO 5- Cisco Certified Network Professional Security (CCNP Security) CISCO 6- Cisco Certified Network Professional Voice (CCNP Voice) CISCO 7- Cisco Certified Network Professional Wireless (CCNP Wireless) CISCO 8- Cisco Firewall Security Specialist CISCO 9- Cisco ASA Specialist CISCO 10- Cisco IOS Security Specialist CISCO 11- Cisco IPS Specialist CISCO 12- Cisco VPN Security Specialist CISCO 13- Cisco Certified Network Associate (CCNA) CISCO 14- Cisco Certified Design Associate (CCDA) CISCO 15- Cisco Certified Network Associate Security (CCNA Security) CISCO 16- Cisco Certified Network Associatel Voice (CCNA Voice) CISCO 17- Cisco Certified Network Associate Wireless (CCNA Wireless) CISCO 18- MCSE Desktop Infrastructure 2012 Microsoft 19- MCSE Private Cloud 2012 Microsoft 20- MCSE Server Infrastructure 2012 Microsoft 21- v MCSD Web Applications-MCSA SQL Server 2012 Microsoft 22- Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3 Specialist Microsoft 23- Administerin and Deploying System Center 2012 Configure Manager Microsoft 24- Junos, Associate (JNCIA-Junos) Juniper 25- Citrix XenServer 6.0 Administration CITRIX 26- Citrix XenApp 6.5 Administration CITRIX 27- Citrix XenDesktop 5 Administration CITRIX 28- Citrix XenApp 6.5 Advanced Administration CITRIX 29- vEngineering a Citrix Virtualization Solution CITRIX 30- Check Point Certified Security Administrator Check Point 31- ZEND Certified Engineer PHP 5.3 PHP ZEND

همچنین ببینید

وبلاگ نویسی موفق: نکات موثر سئو برای افزایش ترافیک وبلاگ

دنیای وبلاگ نویسی بسیار زیباست، اما بدون سئو مناسب تعداد بازدیدکنندگان وبلاگ به اندازه ی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *