خانه / موفقیت / چارچوب پنج مرحله ای فروش در رسانه های اجتماعی

چارچوب پنج مرحله ای فروش در رسانه های اجتماعی

20151006113329-shutterstock-218622694

چه تعداد از شما از زمانی که در دنیای مجازی صرف میکنید در مقایسه با نتیجه ای که میگیرید، نا امید شده اید؟ رسانه ی جمعی با جایگاههای بسیار و کاربران بیشمار در حال رشد روز افزون است. اما صرف همه ی وقت موجود روی کانال های رسانه ی جمعی نیاز به تاثیری آشکار روی درآمد دارد. مردم در خرید محصولات از خدمات شبکه هایی چون فیسبوک آسوده خاطر نیستند اما فرایندی برای این دسته از فروش ها وجود دارد. در این مقاله ی کوتاه یک فرایند ۵ مرحله ای به نام PRISM را به طور کامل مورد بررسی قرار میدهیم، که به شما کمک میکنند تا روند آغاز به فروش در رسانه های اجتماعی را بهتر درک کنید.

۱٫P  برای People به معنی مردم

برای موفقیت در رسانه ی جمعی نیاز به ایجاد مخاطب دارید. باید کانال های مناسب را برای تجارت خود تعبیه کنید و و مخاطبی را بر پایه ی کار روزانه ایجاد کنید. باید مطمئن شوید که مخاطبتان به طور مداوم در حال افزایش است  و اینکه افراد مناسبی را جذب میکنید.

راههایی وجود دارد برای اینکه پی ببرید که آیا مخاطب معتبر جذب میکنید یا نه. برای مثال در Twitter میتوانید از ابزار تجزیه و تحلیل Twitter  برای بررسی دنبال کنندگان خود استفاده کنید. Twitter دنبال کنندگان شما را بر اساس علاقمندی آنها دسته بندی میکند.

۲٫R  برای Relationships به معنی روابط

زمانی که رابطه ای با مخاطب خود دارید، احتمال دست به کار شدن آنها بیشتر است. به اشتراک گذاری محتوای ارزشمند یک شیوه ی عالی برای شکل دهی روابط است.. اگر قادر به فراهم نمودن مضمونی هستید که که به شخصی یاری میبخشد، این امر به شکل گیری رابطه کمک میکند.

شما همچنین نیاز دارید تا افراد تاثیر گذار را مد نظر قرار دهید. یک فرد تاثیرگذار مرتبط ، به مخاطبانی دسترسی خواهد داشت که شما نیز میخواهید دسترسی داشته باشید. نقطه ی شروع برای ایجاد رابطه با افراد تاثیرگذار این است که ابتدا لیستی از هویت آنها تهیه کرده و سپس شروع به تعقیب و تبادل با آنها کنید.

۳٫I  برای Inbound Traffic به معنی ترافیک درونی

اکنون میخواهید ترافیک درونی را پیش ببرید زیرا این جاییست که فروش دریافت میکنید. شما باید از تاکتیک های ویژه ای استفاده کنید تا باعث تقویت ترافیک بیشتر در سایت خود شوید. برای مثال اگر یک محتوای همیشه به روز رسانی شده در وبسایت خود دارید باید این مطلب را در رسانه های جمعی و به طور مرتب به اشتراک بگذارید. این کار باعث افزایش ترافیک از رسانه های جمعی به داخل سایت شما میشود.

  1. S برای Subscribers and Social Retargeting به معنای پذیره نویسان و هدف گیری اجتماعی مجدد

حتی با وجود همه ی این ترافیک از سوی رسانه های اجتماعی ، بازهم ممکن است فروش چندانی حاصل نشود. شاید مردم هنوز برای خرید آماده نباشند. اما شما نمیخواهید که آنها وبسایت شما را بدون اینکه جزئیاتی از آنها به دست آورید ترک کنند. از ابزاری مانند Optinmonster برای ایجاد پذیره نویسان ایمیل ، از بازدید کنندگان خود ایجاد کنید. بازاریابی ایمیلی  کانال بسیار مهمی برای فروش  آنلاین میباشد.

زمانیکه شخصی پذیره نویسی انجام میدهد ، میتوانید دسته ای از ایمیل های خودکار را که به توسعه ی این رهنمون کمک میکنند ارسال کنید.

اگر آنها پذیره نویسی نکنند بازهم این واقعیت را باید مد نظر بگیرید که آنها از وبسایت شما بازدید کرده اند ، پس میتوانید بعدها از طریق یک مطلب تبلیغاتی دوباره آنها را هدف قرار دهید. پیش راندن بازدیدکنندگان به وبسایت تان کار پرهزینه ای است بنابراین لازم است تا ارزشها را افزایش دهید.

  1. M برای Monetization به معنی کسب پول

زمانیکه شما پذیره نویس ایمیل دارید، بازدیدکنندگانی کسب میکنید که از راه تبلیغ ، دوباره میتوانید آنها را هدف قرار دهید، سپس باید باریکه ی فروش خود را برای مزایده ایجاد کنید. شما ترتیبی میسازید و مردم را بر اساس تصمیمی که میگیرند به مسیرهای  متفاوتی سوق میدهید.

برای مثال شخصی توویت شما را درمورد یک پست وبلاگ میخواند و از وبسایت شما بازدید میکند. آن فرد سپس به فهرست ایمیل شما وارد میشود و شما مجموعه ای اولیه از ایمیل هایی که محتوای ارزشمندتری فراهم میکنند ارسال میکنید. سپس میتوانید آنها را به پیشنهادی برای کالا یا خدمات تبدیل کنید. اگر پیشنهاد را خریداری نکنند( پس از چندین شانس خرید) میتوانید پیشنهاد جایگزین دیگری فراهم کنید. برا اساس تصمیم آنها در این مرحله ممکن است آنها را به مسیر متفاوتی سوق دهید..

رسانه های اجتماعی برای ایجاد آ”گاهی و علاقه عالی هستند اما در عین حال برای  فروش نامعتبر میباشند. با این وجود باید این چرخه را به طور کامل درک کنید و PRISM خود را برای موفقیت ایجاد کنید.

منبع :

Entrepreneur

درباره ی رسول رحیمی

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی

همچنین ببینید

وبلاگ نویسی موفق: نکات موثر سئو برای افزایش ترافیک وبلاگ

دنیای وبلاگ نویسی بسیار زیباست، اما بدون سئو مناسب تعداد بازدیدکنندگان وبلاگ به اندازه ی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *