خانه / موفقیت / وبلاگ نویسی موفق: نکات موثر سئو برای افزایش ترافیک وبلاگ

وبلاگ نویسی موفق: نکات موثر سئو برای افزایش ترافیک وبلاگ

دنیای وبلاگ نویسی بسیار زیباست، اما بدون سئو مناسب تعداد بازدیدکنندگان وبلاگ به اندازه ی سود مورد نیاز افزایش نمی یابند. در نتیجه رتبه ی وبلاگ شما در گوگل بالا نمی رود، حتی اگر با کیفیت ترین مطالب را در وبلاگتان ارائه دهید. بهینه سازی وبلاگ برای موتورهای جستجوگر بسته به تخصص وبلاگ نویس و سطح فعلی سئو وبلاگ می تواند متغییر باشد و معمولاً بهینه سازی موثر نیاز به زمان دارد.

داشتن ابزار مناسب و دانش کافی در زمینه سئو می تواند راه را برای شما هموارتر کند، به همین دلیل ما نکات ساده اما بسیار موثر در زمینه بهینه سازی وبلاگ در موتورهای جستجوگر را گردآوری کرده ایم.

اتصال وبلاگ با شبکه های اجتماعی

داشتن یک وبسایت استاتیک برای حضور آنلاین کفایت نمی کند. مطالب داخل وبلاگ باید براحتی قابل اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی باشد. امروز گوگل می داند که مردم از حساب های شبکه اجتماعی خود برای ارسال جدیدترین اخبار استفاده می کنند و بقیه کاربران این پست ها را در دیگر شبکه های اجتماعی بازنشر می دهند، این امر خود از استراتژی های سئو محسوب می شود.

اگر وبلاک شما به حساب های اجتماعی مرتبط باشد، Crawler یا خزنده ها میزان فعالیت های بیشتری را تحت برند تجاری شما مورد توجه قرار می دهند که این امر باعث افزایش رتبه ی وبلاگ می شود. در واقع اتصال وبلاگ با شبکه های اجتماعی آن را بیشتر در معرض توجه Crawler و کاربران قرار می دهد که باعث افزایش اعتبار برند تجاری و ترافیک وبلاگ می شود.

با این حال توجه داشته باشید اگر در شبکه های اجتماعی پروفایل وبلاگتان را بسازید و فعالیتی در آن انجام دهید، مورد جریمه قرار می گیرید؛ بنابراین حساب شبکه ی اجتماعی را غیر فعال نگذارید.

نام گذاری تصاویر

تصاویر در وبلاگ نویسی بسیار مهم هستند، آنها ارتباط بین بازدیدکننده و وبلاگ را قوی تر می کنند. اما اگر تصاویر بکار برده شده در وبلاگ نامگذاری نشده باشند، قابل خوانده شدن توسط Crawler نیستند، مگر آنکه آنها را نامگذاری کنید. اگر سئو وبلاگ برایتان اهمیت دارد حتماً تصاویر بکار برده شده را نامگذاری کنید و برای هر یک برچسب و توضیحات در نظر بگیرید که به محتوای وبلاگ شما مرتبط باشند. برای مثال، اگر نام تصویری IMG.jpg باشد، ارتباطی با محتوای وبلاگ نخواهد داشت، اما نامگذاری تصویر seo-tips-bloggers.jpg به محتوای وبلاگ مرتبط است و به بهینه سازی و سئو آن کمک می کند.

توجه به عنوان ها

عنوان مقالات بسیار اهمیت دارند، چرا که گوگل پیش از هر چیز عناوین را می خواند و سپس به سراغ محتوا می رود؛ درست مثل کاربران. این یعنی شما باید به عنوان ها توجه کافی داشته باشید. بهترین راه انتخاب عنوان مناسب اندیشیدن به یک سوال است – اگر سوالی در ذهن شما باشد چگونه آن را در گوگل جستجو می کنید تا اطلاعات مورد نظر را بدست آورید؟ پاسخ این سوال همان عنوان مناسب و کارآمد است.

عنوان وبلاگ باید کاملاً مرتبط با محتوای آن باشد. این امر در بحث سئو بسیار حائز اهمیت است.

محتواهی ساده و خوانا

وبلاگ نویسان معمولاً می توانند و باید که پست های طولانی بگذارند. اما تفاوت بزرگی بین پست های طولانی که بتوانند رتبه ی وبلاگ را در جستجوگرها بالا ببرند و یا کاهش دهند وجود دارند: طول جملات باید کوتاه باشند. یک پست با ارزش برای کاربران و موتورهای جستجوگر متنی است که جالب و طولانی و دارای تصویر باشد و شاید چند لینک مرتبط نیز داشته باشد.

هنگامیکه یک پست طولانی می نویسید که بیشتر مورد توجه گوگل قرار خواهد گرفت، باید از جملات ساده و فونت خوانا استفاده کنید. استفاده از جملات طولانی کاربردی نخواهد داشت، چرا که کاربران را خسته و نسبت به نوشته بی انگیزه می کند و از وبلاگ خارج خواهند شد. اگر پست کوتاه تر دارید، سعی کنید آن را در شبکه های اجتماعی پست کنید، از وبلاگ برای انتشار پست ای طولانی تر بهره ببرید.

تنظیم پیوند یکتا یا Permalinks در پست ها

هر چه پیوند یکتا یا Permalinks وبلاگ شما کوتاه تر باشد، ترافیک وبسایت شما افزایش می یابد. اما برای اینکار شما نیاز به تنظیم Permalinks دارید. Permalinks می تواند از دو طریق ساخته شود: شما می توانید Permalinks وبلاگ را از تنظیملات وبلاگ انتخاب کنید و یا آن را پیش از انتشار به صورت دستی تنظیم کنید. در هر دو حالت سعی کنید که لینک یکتا کوتاه و مرتبط باشد و تنها حاوی کلمات کلیدی و اصلی باشد.

استفاده از تگ عنوان h

شما معمولاً از پاراگراف و نقطه برای طبقه بندی محتوای پست استفاده می کنید. اما crawlers برای درک ساختار مقاله نیاز به خواندن تگ های h دارند. در یک پست از تگ h1 تا h5 و یا بیشتر می تواند مورد نیاز باشد. h1 اولین عنصری است که توسط crawlers خوانده می شود که معمولاً معرف عنوان مقاله است. h2 به صورت سلسله مراتب برای زیر نویس عنوان استفاده می شود. سعی کنید حداقل چند h2 در یک مقاله داشته باشید تا گوگل درک کند که پست شما بخوبی سازمان یافته است.

در آخر پلاگین های رایگان سئو برای وبلاگ نویسان را فراموش نکنید، مثل Yoast و بسته ی All in One SEO که می توانند نقش مهمی در وبلاگ نویسی ایفا کنند. بخصوص برای مبتدیانی که می خواهند گوگل را تحت تاثیر قرار دهند.

منبع :

LifeHack

درباره ی آتنا هاشمی

همچنین ببینید

چارچوب پنج مرحله ای فروش در رسانه های اجتماعی

چه تعداد از شما از زمانی که در دنیای مجازی صرف میکنید در مقایسه با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *