خانه / آموزش / دیجیتال مارکتینگ / +400 نکته اساسی در بازاریابی دیجیتال / مقدمه‌ای بر بازاریابی دیجیتال – قسمت سیزدهم

مقدمه‌ای بر بازاریابی دیجیتال – قسمت سیزدهم

10پایین آوردن قیمت برای نمایش تبلیغات

پایین آوردن قیمت برای نمایش تبلیغات شما احتمالاً ساده‌ترین راه برای کاهش هزینه‌های پرداخت به ازای کلیک است و همچنین حجم ترافیک و شمارش مشتریان احتمالی شما را حفظ میکند. با اینحال ممکن است شاهد کاهش چشمگیری در فروش باشید.
قیمت‌های کلمات کلیدی بر قیمت‌های گروه های تبلیغی ارجحیت دارند. بنابراین ممکن است بخواهید برای برخی کلمات کلیدی خاص که کارآیی کمتری برایتان دارند قیمت کمتری در نظر بگیرید، بدون اینکه آنها را به کلی حذف کنید. به عنوان مثال ممکن است به این نتیجه برسید که کلمات کلیدی تغییر یافته بیشترین ترافیک به وبسایت شما رهنمون میکنند اما با نرخ CPC بالا، بنابراین میتوانید این ها را به صورت مجزا کاهش دهید.

سهم تعداد دفعات نمایش سایت از طریق جستجو به شما نشان میدهد که چه تعداد دفعه نمایش سایت دارید و چه تعدادی را از دست میدهید، بر اساس بودجه و رتبه تبلیغتان. کمپین زیر در طی ۳۰ روز گذشته کمتر از ۱۰% دفعات نمایش سایت داشته و به دلیل بودجه پایین درصد نمایش پایین ۹۰% داشته است. بنابراین میتوان در زمینه های متعددی هزینه های پرداخت به ازای کلیک را کاهش داد و در عین حال حجم ترافیک سایت را حفظ کرد.

01

اگر میخواهید CPC خود را در کمپین خود کاهش دهید بدون اینکه CPC را برای هر گروه تبلیغی و کلمه کلیدی کاهش دهید، این کار میتواند وقت گیر باشد، شما میتوانید قیمت نمایش تبلیغ خود را در تنظیمات کمپین برای مناطق تغییر دهید، مانند نمونه زیر:

02

هزینه های کمتر – امتیاز کیفیت

اگر امتیاز کیفیت شما شبیه این است، باید همین حالا دست به کار شوید و آن را بهبود بخشید تا هزینه های پرداخت به ازای کلیک در حسابتان کاهش یابد.

03
امتیاز کیفیت شما یکی از دو عاملی است که رتبه تبلیغ شما را مشخص میکنند. دیگری قیمت CPC شماست. رتبه تبلیغ شما مشخص میکند چه میزان برای کلیک های وبسایت‌تان هزینه میکنید. سه عامل مهمی که امتیاز کیفیت شما را مشخص میکنند شامل مرتبط بودن تبلیغ، حاصل تقسیم تعداد کلیک کاربران به تعداد نمایش و تجربه صفحه هدف هستند.

04

هر یک از این عوامل میتوانند رتبه ای زیر میانگین، میانگین یا بالای میانگین داشته باشند. بنابراین باید برروی هر عاملی که زیر میانگین باشد کار کنید تا به بهبود امتیاز کیفیت‌تان کمک شود. به عنوان مثال، اگر تجربه صفحه هدف شما زیر میانگین باشد، باید صفحه خود را مورد بررسی قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین صفحه ای است که شما بازدیدکنندگان را به آن میفرستید. یا باید متون و تصاویر صفحه را تغییر دهید و یک عامل Call to Action به آن اضافه کنید و تمامی ویژگی ها و یا مزایایی که در تبلیغ خود وعده آن را داده اید در آن بگنجانید. این چیزی است که بازدید کننده به دنبال آن است.
امتیاز کیفیت خوب مانند نمونه بالا، به رتبه تبلیغ بالاتر و هزینه های کمتر PPC می‌انجامند. این بدان معنی است که تبلیغات شما به خوبی هدفگیری شده اند و صفحات هدف شما هم به خوبی بهینه شده اند.

کلمات کلیدی دم‌بلند را هدف قرار دهید

کلمات کلیدی دم‌بلند بیشترین میزان ترافیک را در موتورهای جستجو به وبسایت شما می‌آورند و اغلب به میزان چشمگیری ارزان‌تر از کلمات کلیدی اصلی هستند. تخمین گستره حجم کلمات کلیدی دم بلند بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از تمامی جستجوهاست، بنابراین منطقی به نظر میرسد که پیش از کلمات کلیدی اصلی این کلمات کلیدی را اضافه کنید. اغلب تبلیغ کنندگان یا توجهی به هدفگیری کلمات کلیدی دم بلند نمیکنند یا از مزایای متعدد آنها بی اطلاع هستند.

05
هدفگیری کلمات کلیدی دم بلند به شما این امکان را میدهد که هزینه های پرداخت به ازای کلیک خود را کاهش دهید و با این حال باز هم بتوانید حجم ترافیک و مشتریان احتمالی و فروش خود را حفظ کنید.

هزینه های کمتر – تبلیغ در شبکه نمایش

منتقل کردن حجم بیشتری از بودجه به شبکه نمایش باعث میشود ترافیک بیشتر با قیمت پایین تر به دست آوردی. قیمت‌های نمایش PCP اغلب به میزان چشمگیری کمتر از شبکه جستجو است و شما میتوانید با هزینه کمتری به همان میزان حجم ترافیک دست پیدا کنید.

با این حال کار با شبکه نمایش میتواند گاهی مشکل باشد و شما باید اطمینان حاصل کنید که به خوبی با محصولات و خدمات شما هماهنگ است. این سرویس اغلب برای ارائه دهندگان محلی خدمات و یا محصولات و یا خدمات اورژانسی که در آن جستجو بسیار مهم است، به خوبی جوابگو نیست و بهترین مورد استفاده آن برای اهداف برندینگ است.

Keyword Planner

Keyword Planner اولین ابزاری است که اغلب تبلیغ کنندگان زمانی که میخواهند درباره بازار خود آگاهی یابند، به سراغش می‌روند. و با توجه به اینکه ابزار ایده‌آل برای پیدا کردن کلمات کلیدی برای اضافه کردن به یک کمپین موجود، و حتی کلمات کلیدی جستجو که میخواهید از آنها برای ساخت کمپین خود استفاده کنید هم همین است، این کار منطقی به نظر میرسد.
اما از ابزار Keyword Planner چه اطلاعاتی میتوانیم درباره بازارهای هدف به دست آوریم؟

۱) حجم جستجوها

اگر لیستی از کلمات کلیدی دارید و میخواهید حجم ترافیک ترند خود را در طی ۱۲ ماه گذشته ببینید، میتوانید یا یک فایل CSV آپلود کنید، به ویژه اگر تعداد زیاد کلمه کلیدی مدنظر دارید، و یا میتوانید آنها را به صورت دستی مانند مثال زیر وارد کنید:

06
شما میتوانید هدفگیری خود را برای هر منطقه ای که میخواهید تغییر دهید (به عنوان نمونه کشور، شهر یا منطقه). تقسیم بندی های جغرافیایی اساس اولیه تقسیم بندی ها هستند و برای ارزیابی اندازه بازار بسیار مهم میباشند. شما همچنین میتوانید مناطق متعددی را در اینجا مانند تنظیمات کمپین وارد کنید.
با این حال باید از هدفگیری کشورهای متعدد با یک کمپین خودداری کنید.
شما همچنین میتوانید حجم جستجو را تنها به Google محدود کنید و یا گزینه Google و دیگر شرکای جستجو (Google and Search Partners) را انتخاب کنید. اگر میخواهید بر روی وبسایت های شرکاء تبلیغاتی تبلیغ کنید، بنابراین منطقی است که این ترافیک را انتخاب کنید.

از آنجایی که نتایج به دست آمده broad match types هستند (مگر اینکه نتیجه را برای یک عبارت یا مورد دقیق انتخاب کرده باشید)، خوب است که چند کلمه کلیدی منفی هم اضافه کنید تا تصویری واقع‌گرایانه از حجم ترافیک واقعی به دست آورید.
در نهایت گستره تاریخی یک عامل دیگر است که میتواند تغییر کند و هر چه طولانی تر باشد، تصویر واضح تری از ترندهای ترافیک به دست خواهید آورد. ۱۲ ماه برای اغلب بازارها محدوده زمانی مناسبی به شمار میرود. شما همچنین میتوانید نتایج خود را با دوره های قبل، یا با دوره مشابه از سال گذشته مقایسه کنید و میتوانید یک حالت مقایسه مشخص تعریف کنید.
این نتیجه ای است که زمانی که بر روی get search volume کلیک میکنید، این ابزار در اختیار شما قرار میدهد. در این مثال حجم ترافیک را با سال گذشته مقایسه کرده‌ایم:

07
۲) دریافت پیش‌بینی ترافیک

اگر لیستی از کلمات کلیدی در اختیار دارید و میخواهید هزینه ترافیک را پیش بینی کنید، میتوانید یا لیست کلمات خود را در قالب یک فایل SCV آپلود کنید و یا خط به خط آنها را وارد کنید و نتیجه پیش‌بینی حجم ترافیک را که مختص حساب AdWords شما هپاست و برای قیمت‌های نمایشی که اضافه کرده‌اید، مشاهده کنید.
گستره تاریخ پیش‌بینی شما میتواند برای ۷ روز آینده باشد یا میتوانید یک تاریخ مشخص را تنظیم کنید و پیش‌بینی از تعداد کلیک‌ها و هزینه های آن را به دست آورید.
مثال زیر مربوط به یک خرده فروشی آنلاین لباس است و نشان میدهد که با حداکثر نرخ CPC برابر با ۳٫۸۶ پوند، میتوانند تعدادی برابر با ۳۳۰ کلیک در هر ماه به دست آورند، با نرخ حداکثر ۴۱۷ پوند، ۴۰۳ کلی و جایگاه میانگین آنها برابر با ۱٫۳۶ تا ۱٫۶۶ خواهد بود. CPC میانگین آنها برابر با ۱٫۰۴ پوند میشود.

0809
تخمین ترافیک و هزینه به شما کمک میکند سطح رقابت در بازار خود را مشخص کنید و ببینید که اندازه بازار چقدر است. این کار همچنین به شما این امکان را میدهد که بودجه ای مشخص کنید و با این اطلاعات میتوانید میزان CPA هدف خود را محاسبه کنید.
به طور کلی Keyword Planner ابزار بسیار خوبی برای فهم اندازه بازار و نیز محاسبه ترافیک و تخمین هزینه است. با این حال، به شما اطلاعاتی از پروفایل جمعیت شناسی بازار نمیدهد و برای این منظور به ابزاری دیگری در AdWords نیاز دارید که در قسمت بعدی به آن خواهیم پرداخت.

درباره ی امید عرب

مهندسی نرم افزار خوانده ام. علاقه مندی هایم خواندن موضوعات مرتبط به آی تی و سفر است. دارای مدارک 1 - Cisco Certified Internetwork (CCIE) WRITTEN 2- Cisco Certified Design Expert (CCDE) written CISCO 3- Cisco Certified Network Professional (CCNP) CISCO 4- Cisco Certified Design Professional (CCDP) CISCO 5- Cisco Certified Network Professional Security (CCNP Security) CISCO 6- Cisco Certified Network Professional Voice (CCNP Voice) CISCO 7- Cisco Certified Network Professional Wireless (CCNP Wireless) CISCO 8- Cisco Firewall Security Specialist CISCO 9- Cisco ASA Specialist CISCO 10- Cisco IOS Security Specialist CISCO 11- Cisco IPS Specialist CISCO 12- Cisco VPN Security Specialist CISCO 13- Cisco Certified Network Associate (CCNA) CISCO 14- Cisco Certified Design Associate (CCDA) CISCO 15- Cisco Certified Network Associate Security (CCNA Security) CISCO 16- Cisco Certified Network Associatel Voice (CCNA Voice) CISCO 17- Cisco Certified Network Associate Wireless (CCNA Wireless) CISCO 18- MCSE Desktop Infrastructure 2012 Microsoft 19- MCSE Private Cloud 2012 Microsoft 20- MCSE Server Infrastructure 2012 Microsoft 21- v MCSD Web Applications-MCSA SQL Server 2012 Microsoft 22- Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3 Specialist Microsoft 23- Administerin and Deploying System Center 2012 Configure Manager Microsoft 24- Junos, Associate (JNCIA-Junos) Juniper 25- Citrix XenServer 6.0 Administration CITRIX 26- Citrix XenApp 6.5 Administration CITRIX 27- Citrix XenDesktop 5 Administration CITRIX 28- Citrix XenApp 6.5 Advanced Administration CITRIX 29- vEngineering a Citrix Virtualization Solution CITRIX 30- Check Point Certified Security Administrator Check Point 31- ZEND Certified Engineer PHP 5.3 PHP ZEND

همچنین ببینید

مقدمه‌ای بر بازاریابی دیجیتال – قسمت نهم

نوشتن تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) اغلب مجریان تبلیغاتی به شما سرویس های نوشتن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *