خانه / اپلیکیشن و نرم افزار / کار با فایل های تکراری در گوگل درایو ساده تر می شود

کار با فایل های تکراری در گوگل درایو ساده تر می شود

اضافه شدن مشخصه های کوچک اما مهم گوگل درایو را محبوب تر می کند

اضافه شدن مشخصه های کوچک اما مهم گوگل درایو را محبوب تر می کند

گوگل درایو یکی از محبوب ترین سرویس های ذخیره ابری در میان مصرف کنندگان است، و البته دلیل خوبی هم برای این محبوبیت وجود دارد: استفاده از آن آسان است، نسبتا ارزان است، و با اندروید سینک می شود. بااینحال، یکی از معدود معایب این سرویس این است که خوب نمی تواند فایل های تکراری را مدیریت کند.

اما دیگر اینطور نیست! درایو حالا دیگر فایل های تکراری را طوری تگ می کند که (ورژن های قبلی را “version 2″، “version 3″، و غیره می نامد) می توانید خیلی سریع و راحت از شرّ ورژن های قدیمی خلاص شده و فقط جدیدترین فایل را نگه دارید. این مشخصه جدید مناسب کسانی است که یک فایل را از درایو دانلود کرده و بعد از ادیت دوباره آن را آپلود می کنند— کاری که اگر زیاد انجام شود، شما را با یک عالمه فایل تکراری تنها بر جا می گذارد.

بعلاوه، این تغییر در مشخصه در مورد فولدرهای فایل ها هم صدق می کند، پس اگر بخواهید فولدرها را دانلود کرده، محتوای آنها را تغییر دهید، و بعد آنها را مجددا آپلود کنید، دیگر مشکل فولدر تکراری نخواهید داشت. البته، شاید بعضی ها نخواهند از شرّ فایل های تکراری خلاص شوند. خوشبختانه، اگر اینطور است، هیچ بایدی وجود ندارد. اگر یک عالمه فایل دارید که نام همه آنها یکی است، فقط کافی است بعد از آپلود کردن فایل جدید روی گزینه “keep as separate files” کلیک کنید.

این آپدیت واقعا منطقی است، و می تواند به قرارگرفتن این سرویس ذخیره ابری در صدر جدول از نظر تعداد کاربران کمک کند. از آنجا سرویس ابری روز به روز ارزانتر می شود، سرویس هایی موفق تر خواهند بود که خدمات خود را افزایش می دهند، بدون آنکه قیمت را بالا ببرند. می دانم، قرار نیست با اضافه شدن یک مشخصه جدید برای مرتب کردن فایل های تکراری خیل کاربران به سمت درایو سرازیر شوند، اما همین مشخصه های کوچک هستند که قطره قطره روی هم جمع می شوند.

درحال حاضر، این تغییر برای ورژن دسکتاپی گوگل درایو بیرون می آید. گوگل می گوید که چند هفته طول می کشد تا کاربران این مشخصه را روی گوگل درایو ببینند، پس اگر هنوز این مشخصه را ندارید نگران نشوید، فقط کمی صبر کنید.

منبع :

digital trends

درباره ی زهره مرصوص

مدیر تیم ترجمه، فارق التحصیل رشته مترجمی زبان است. او قلب تیم ترجمه دیجی فارسی است . سابقه کار 10 ساله دارد ، بیش از 15 کتاب ترجمه کرده است .از ویژگی های اصلی زهره قابلیت کار تیمی و هماهنگی بالا است.

همچنین ببینید

سامسونگ : بروزرسانی امنیتی اندروید در ماه سپتامبر

در حالیکه  برخی از  شرکت ها مانند بلک بری  قبلا بسته  امنیتی اندروید  را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *