خانه / موفقیت / ۵ ترفند رقابت که میتوانند در موفقیت برنامه های کاربردی شما کارساز باشند

۵ ترفند رقابت که میتوانند در موفقیت برنامه های کاربردی شما کارساز باشند

1392073481-knowing-competition-inside-out

هر از گاهی درباره ی نخستین کارآفرینان می شنوم ، کسانی که به سرعت در مراحل آغازین پیش میروند تا رقبای خود را شکست دهند و یا آغاز به کار خود را فقط به خاطر اینکه رقبای آنها پیشی میگیرند، به کل ترک میکنند.

اگر موفقیت کارآفرینی شما به شخص دیگری متکی باشد، خب پس موفق باشید این متن به درد شما نمیخورد! اما اگر باور دارید که خودتان به تنهایی پاسخگوی موفقیت خودتان در زندگی هستید، پس ادامه ی مقاله را بخوانید.

در واقع رقابت چیز خوبیست. چقدر در مورد حکایت هایی که در پس اجناس پیشرو وجود دارد شنیده اید؟ گوگل نخستین موتور جستجو نبوده است. فیسبوک اولین شبکه ی اجتماعی نبوده است. مثالهای بیشماری برای احتساب وجود دارد.

مادامی که محصول شما یکی دیگر از اجناس “منم همینطور” نمیباشد، بازار هرگز برای نظرات کیفی، پرازدحام نخواهد بود. اگر شما تردید ها و یا ترس های مربوط به رقابت را درونتان دارید، درباره ی آغاز محصول خود گمانه زنی نکنید.در اینجا چند دلیل بسیار جالب ارائه شده است که دیگر لازم نیست دلواپس باشید.

۱٫رقابت نیازها را معتبر میسازد

رقبای شما از قبل راه را برای تایید تناسب میان محصول و بازار هموار کرده اند. گوگل مجبور نبوده که بازار را در مورد احتیاج یا تقاضا برای موتور جستجو آموزش دهد. بسیاری از نقش آفرینان از قبل دراین رده بندی محصول موفق و تاسیس شده حضور داشته اند.

این امر گوگل را قادر ساخت تا تلاشهای خود را روی ساخت یک محصول بهتر از موارد پیشنهادی توسط شرکت های موجود متمرکز کند. این کار آتش به دامن بازار زد. مورد مشابه در مورد آغاز Dropbox صادق بود. این فضای به اشتراک گذاری فایل توسط اسم مشابه خود به نام  Box مغلوب شد، با این حال Dropbox مکان دیگری را برای خود ایجاد کرد و بخش بازار مربوط به خود را پیدا کرد.

۲٫رقابت باعث رشد نوآوری می شود

اگر یک کلید سودبخش وجود دارد که رقابت به تجارت شما وارد می سازد، این همان نوآوری است. و باعث میشود که در عرصه بازی پیشرو باشید. اگر شما در بازار خود صرفا یک بازیکن هستید، توسع ی کالایتان مشکل خواهد بود. و اگر در بازاری پرازدحام مشغول فعالیت هستید و یا رقبای زیادی دارید، نمیتوانید با انجام هرکاری که دیگران انجام میدهند موفق شوید.

رقابت سالم تغییر و اصلاح را ترغیب میکند که این باعث تمایز محصول شما از سایر کالاها میشود. میتوانید این کار را به طرق مختلف انجام دهید: تکنولوژی، تغییرات محصول، بخش های نوین بازاری، فرایندها یا تجارب مشتری.

۳٫رقابت باعث میشود که سریعتر و هوشمندانه تر کار کنید

رقابت تنگاتنگ شما را مقاوم میسازد. همچنانکه به پیش میروید رضایت از خود به راحتی حاصل نمیشود. یک سر و انگشت بالاتر بودن از استراتژی رقیبی که بهتر از شماست، باعث میشود جلوتر بتازید. شما از طریق تکرار محصول ، اکتساب مشتری و تدوین حمایت ، سریعتر کار میکنید. همچنین راغب میشوید تا همچنان که اختیار بیشتری برای محصول و تجارت خود لحاظ میکنید، قاطع تر شوید.

کارآفرینان ، یعنی کسانی که این اطلاعات را در اختیار دارند، اغلب گرایش به اتخاذ تصمیمات هوشمندانه تر و برپایه ی داده دارند. آنها قادر هستند تا واکنش بازار را نسبت به محصولات خود در مقابل رقیبان شان ارزیابی کنند. تصمیمات به موقع منجر به اجرای سریعتر میشود و اطمینان میبخشد که محصول شما در الویت ذهن مشتری ها باقی می ماند.

۴٫رقابت باعث میشود که مشتری ها را در الویت قرار دهید

رقابت برای مشتری نیازمند اینستکه شما تجربه ی خدمات مشتری را توسعه دهید.اگر میخواهید که توجه آنها را جلب کرده و نگه دارید، باید ارزش حقیقی فراهم کنید. به منظور جمع آوری دنبال کنندگان وفادار ، روی ساخت تجربه ی کاربری عالی در سطح محصول و شرکت سرمایه گذاری کنید.

برخی شرکت ها خود را در خدمات مشتری کاملا از رقیبان تفکیک میکنند. شما هم باید بتوانید این چنین باشید اما چگونه؟ در اینجا یک مثال شخصی است: هفته ی گذشته من پرسش نامه هایی برای ۴ سیستم عامل دوره ی آنلاین تحویل دادم. فقط دو مورد در یک روز پاسخ دادند—یکی از آنها در طول یک ساعت انجام داد. فکر میکنید با کدامیک از ۴ مورد به احتمال زیاد وارد عضویت شوم؟

۵٫رقابت کمک میکند تا از اشتباهات دیگران بیشتر یاد بگیرید

درباره ی محصولات رقبای خود، وضعیت بازار و موقعیت مالی آنها اطلاعات کسب کنید. یاد بگیرید که چگونه کاربران را وارد عمل میکنند و چه راهکارها و استراتژی هایی استفاده میکنند. در عین حال همه ی سعی خود را بکار گیرید تا بفهمید که کدام شیوه ها برای آنها کارساز نبوده است.

میتوانید این آموزه ها را در بازار گسترده تر به کار گیرید و برنامه ی خود را بدون اینکه قربانی کم وکسری های مشابه شوید کاملا مجهز کنید. از تاریخچه ی رقیب خود به عنوان یک نقطه ی شروع بهره گیرید و بدین ترتیب پی میبرید که میتوانید جنبه های مختلف زیادی را از شیوه های تجارت و محصول خود اتخاذ کرده و تعبیه کنید.

رقابت به طور قطع یکک چیز نامناسب نیست. در واقع اگر من یکی از نخستین کارآفرینان بودم ترجیح میدادم تا محصول خودم را در یک فضای رقابتی به عرضه بگذارم تا اینکه زحمت ایجاد یک فضای کاملا جدید را به دوش بگیرم.

منبع :

Entrepreneur

درباره ی رسول رحیمی

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی

همچنین ببینید

چارچوب پنج مرحله ای فروش در رسانه های اجتماعی

چه تعداد از شما از زمانی که در دنیای مجازی صرف میکنید در مقایسه با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *