خانه / اخبار / ربات‌های انسان‌نما به کمک انسان آمدند، البته اگر کودتا نکنند!

ربات‌های انسان‌نما به کمک انسان آمدند، البته اگر کودتا نکنند!

robot

کسانی که در این ماه در فرودگاه بین المللی توکیو تردد میکنند احتمالا یک ربات ۹۰ سانتی متری به نام EMIEW را که ساخت شرکت “هیتاچی” است، به عنوان کمک در کنار خود خواهند دید.

این ربات که اخیرا قابلیت های خود را نشان دهده است، به عنوان راهنمای توریست ها عمل خواهد کرد و یک ربات دیگر از همین نوع به مسافران پیشنهاد می دهد که یک نقشه را دانلود کنند تا بتوانند هدایا و سوغاتی هایشان را از این طریق تهیه کنند.

این ربات انسان نما می تواند بین زبان های ژاپنی و انگلیسی تغییر حالت دهد و به هر سوال یا درخواستی با دقت پاسخ دهد.با اینکه این ربات می تواند کل پروژه را به خوبی و کامل انجام دهد اما به نظر می رسد کمی آهسته عمل می کند.البته این مربوط به نسخه ی آزمایشی است و روبات هایی که تا پایان سال به مراکز دیگر فرستاده می شوند، از سرعت بالاتری برخوردارند.

کمپانی هیتاچی این ربات را در کنار مدل سوم Haneda از سال ۲۰۰۵ معرفی کرده بود.مدل آخر این ربات که دارای سرعت حرکت ۶ کیلومتر در ساعت است به ویژگی های جدیدی نیز مجهز شده که از آن جمله اضافه شدن یک مانیتور دیگر بالای سر آن است.این مانیتور به او کمک می کند تا در تشخیص محیط اطراف و انجام عکس العمل مناسب واکنش بهتری داشته باشد.

دیگر اتفاق خوب این است که سیستم کلود  به این ربات کمک می کند تا با ربات های دیگر اطرافش در ارتباط باشد.البته این اتفاق شاید برای افرادی که از اتفاق آخرالزمان توسط ربات ها می ترسند خبر جالبی نباشد اما اگر دنبال دستشویی در انتهای سالن بگردید بدون تردید به کارتان خواهد آمد.

اگر در طول مسابقه ی خروج از فرودگاه یکی از مسافران به ربات برخورد کند و او را به زمین بی اندازد، ربات می تواند بدون کمک انسانی دوباره بلند شود.البته به این شرط که سیستم الکترونیکی آن آسیب ندیده باشد.

فرودگاه ها در سراسر جهان در تلاشند تا از ربات ها برای کمک به مسافرین استفاده کنند.فرودگاه سوئیس از رباتی به نام “لئو” برای کمک به حمل بار مسافرین استفاده می کند و همینطور “اسپنسر” در فرودگاه آمستردام هلند همین کار را انجام می دهد.فرودگاه ایندیانا پلیس نیز از نوعی ربات بهره می برد که با پوشاندن تیشرت به تن آن سعی کرده اند شباهتش را با انسان زیاد کنند.

سیستم اندروید “هیتاچی” بسیار شبیه به محصولات شرکت های بزرگ دیگر مانند “هوندا” و “آسیمو” است.اخیرا شرکت “سافتبنک” نیز رباتی انسان نما را معرفی کرد و مدعی شد که این ربات می توانند احساسات انسان را درک کند و به آنها واکنش نشان دهد.

منبع :

digital trends

درباره ی پویا پوراحمد

او دانش آموخته مترجمی زبان انگلیسی است.زمینه مورد علاقه او فرهنگ و هنر، به خصوص ادبیات و سینما است.

همچنین ببینید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت 7 استفاده نکنید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت ۷ استفاده نکنید

ایالات متحده قصد دارد رسما فراخوان گلکسی نوت ۷ را شروع کند و به مشتریان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *