خانه / چطوری / چطوری از مولتی تسکینگ در اندروید نوقا استفاده کنیم

چطوری از مولتی تسکینگ در اندروید نوقا استفاده کنیم

یکی از مشخصه های جالب اندروید نوقا مولتی تسکینگ برای سوئیچ کردن بین چند تسک است

چطوری از مولتی تسکینگ در اندروید نوقا استفاده کنیم

یکی از مهمترین تغییرات در نحوه استفاده از اندروید همان مولتی تسکینگ است. این مشخصه باهوش تر شده، طراحی بهتری دارد، و می تواند خیلی راحت شما را بین چندین اپ جابجا کند.

البته این به آن معنی است که باید چند نکته ریز را هم یاد بگیرید. بااینحال، با کمی دستکاری روی ماهیچه های حافظه تان، می توانید خیلی سریع بین اپلیکیشن های گوشی خود سوئیچ کنید.

دوبار زدن

مفیدترین مشخصه ای که با آن برخورد می کنید، قابلیت سوئیچ فوری از یک اپ به اپلیکیشن دیگر است. برای انجام اینکار، روی دکمه overview (مولتی تسکینگ) دوبار بزنید. بعد از آن فورا از روی اپ فعلی به اپلیکیشنی می روید که قبلا باز کرده بودید.

چطوری از مولتی تسکینگ در اندروید نوقا استفاده کنیم

بعلاوه، این روش از روی هوم اسکرین هم جواب می دهد. همچنین، با دوبار زدن روی صفحه می توانید به همان جایی بروید که دفعه آخر بودید. اگر چندبار این مشخصه را امتحان کنید، متوجه می شوید که بخش مهمی از کار با اندروید را تشکیل می دهد.

دیگر تغییرات لازم برای مولتی تسکینگ

چند تغییر هوشمند دیگر هم در اندروید نوقا وجود دارند که بهتر است آنها را بدانید. صفحه مولتی تسکینگ دارای نوار جستجوی گوگل و یک قسمت برای نشان دادن خودِ اپ هاست.

چطوری از مولتی تسکینگ در اندروید نوقا استفاده کنیم

آخرین اپلیکیشنی که استفاده کرده اید، بیشترین جا را گرفته و اگر بخواهید بدانید که آخرین بار در کدام اپ چکار می کردید، این مشخصه به دردِ شما می خورد.

همچنین، بالاخره می توانید این لیست را پاک کنید. از بالای صفحه روی Clear All بزنید تا همه چیز پاک شود.

چطوری از مولتی تسکینگ در اندروید نوقا استفاده کنیم

این تغییرات خیلی مهم نیست، اما با یک سری اصلاحات جزئی تجربه بهتری خواهید داشت و خیلی ساده تر می توانید جستجو کنید. مثل قبل، همچنان می توانید برای ری استارتِ یک اپ روی کارت های قبلی سوایپ کنید.

منبع :

pc world

درباره ی زهره مرصوص

مدیر تیم ترجمه، فارق التحصیل رشته مترجمی زبان است. او قلب تیم ترجمه دیجی فارسی است . سابقه کار 10 ساله دارد ، بیش از 15 کتاب ترجمه کرده است .از ویژگی های اصلی زهره قابلیت کار تیمی و هماهنگی بالا است.

همچنین ببینید

واتساپ، اپلیکیشن پیام رسانی ابرمعروف، دیروز اعلام کرد که قصد شروع اشتراک گذاری بعضی از داده های کاربران— از جمله شماره تلفن های گوشی شما— را با شرکت والد خود، یعنی فیسبوک، دارد.

اجازه ندهید واتساپ شماره تلفن های شما را با فیسبوک به اشتراک بگذارد

واتساپ، اپلیکیشن پیام رسانی ابرمعروف، دیروز اعلام کرد که قصد شروع اشتراک گذاری بعضی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *