خانه / اخبار / توسعه سیستمی برای ردیابی موارد اورژانسی پزشکی توسط ناسا

توسعه سیستمی برای ردیابی موارد اورژانسی پزشکی توسط ناسا

تیمی متشکل از پزشکان با همکاری ناسا در تلاشند تا بدانند که فضانوردان به چه تکنولوژی ها و آموزش های پزشکی نیاز دارند تا بتوانند به موقع به موارد اورژانسی مانند ایست قلبی

تیمی متشکل از  پزشکان  با همکاری ناسا در تلاشند تا  بدانند که فضانوردان  به چه  تکنولوژی ها  و  آموزش های پزشکی نیاز دارند تا بتوانند به موقع به  موارد اورژانسی مانند ایست قلبی و  یا در زمان از دست رفتن  تماس با زمین پاسخ دهند .

همزمان با طولانی تر شدن  ماموریت های فضایی  نیاز  به تشخیص و درمان سکته و بیماری های اصلی در  فضانوردان  به یک عامل بسیار ضرروری تبدیل شده  است  .

Tom Doyle یکی از اساتید دانشگاه  McMaster اعلام کرده است که با توجه  به طولانی تر شدن  ماموریت  های فضایی به ویژه  به کره هایی مانند  مریخ  ما امیدورایم از روش های  بهتری  برای  ایمن نگه  داشتن  فضانوردانمان  به مدت  طولانی تر ی برخوردار  شویم  .

” Doyle  طی بیانیه ای در دانشگاه  اعلام کرد  ما جعبه پزشکی را در اختیار اریم  اما  در حال حاضر  فضا  به  یک  کمپ  شباهت دارد   به این ترتیب شما  به  ابزارها اساسی دسترسی دارید اما   اما  در صورتی  که اشتباهی رخ  دهد شما  بسیار دور تر  آن هستید که  به کمک دسترسی داشته  باشید .

International-Space-Station-624x351 (1)

 در حال  حاضر  اگر یکی از فضانوردان با یک مشکل  جدید  پزشکی مواجه شود حدود ۱۲  ساعت طول میکشد تا  به زمین برگردند.

به علاوه  ,جاذبه نیز بر همه  چیز از گردش خون گرفته تا  پیدا کردن  ارگانی در  بدن  که  مشکل پیدا  کرده  است تاثیر میگذارد.

تیم تحقیقات   Doyle , در حال ساخت  یک شبیه  ساز  ISS است و  در تلاش است تا  دستورالعمل هایی را  برای انجام درمان های پزشکی  از راه  دور  ارائه  کند و  به ابزارهای بهتری برای انجام این سری از درمان ها دست پیدا  کنند .

آنها  همگام با توسعه این روش ها  در تلاشند تا   روش های جدیدتری را   بسازند و با شبیه سازی موارد  اورژانسی که  با استفاده  از  ابزاری در ISS  برسی میشود این موقعیت  را تست  کنند .

این  بررسی  ها  ممکن است از  یک  تا سه سال  به  طول  بینجامد .

منبع :

tech.firstpost

درباره ی زهرا بانویی

دبیر سرویس فن آوری ، کارشناسی ارشد مدرسی زبان از دانشگاه علامه طباطبایی می باشد. 5 سال سابقه در تدریس و مترجمی دارد . از علاقه مندی های او می توان به روانشناسی اشاره کرد. پشتکار و تلاش زیاد او دلیلی برای متفاوت بودن او است.

همچنین ببینید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت 7 استفاده نکنید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت ۷ استفاده نکنید

ایالات متحده قصد دارد رسما فراخوان گلکسی نوت ۷ را شروع کند و به مشتریان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *