خانه / اخبار / کم‌ مصرف‌ترین ساختمان‌های دنیا در آلمان

کم‌ مصرف‌ترین ساختمان‌های دنیا در آلمان

the-largest-passive-house-apartment-complex-in-the-world-copy-640x0

ساختمان های معمولی به صورت معمول، سالانه در هر متر مربع بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلووات انرژی برای گرم شدن مصرف می کنند.حالا ساختمان هایی در حال ساخت است که این امر را به چالش می کشد: خانه های انفعالی یا Passivhaus که در هر سال تنها ۱۵ کیلووات انرژی برای گرمایش نیاز دارند.

این خانه ها در حالت استاندارد باید حرارت را نگه داشته و در حالی که جریان هوا را به اندازه ی کافی عبور می دهند، غیر قابل نفوذ باشند.این ویژگی ها یعنی پایین آوردن نیاز به انرژی گرمایشی.تا به امروز بیش از ۳۰ هزار ساختمان مسکونی و تجاری با این استاندارد ها ساخته شده اند.

بزرگترین و مجهزترین مجموعه ی ساختمان های انفعالی، در شهر هایدلبرگ آلمان در حال ساخت است.یک مجموعه آپارتمان عظیم ۱۶۲ واحدی که بر روی سطح زمینی که پیش از این برای باربری استفاده می شده بالا می روند.این آپاتمان ها معملا پنج تا هشت طبقه هستند.

در واقع ابعاد این ساختمان ها با داشتن سطوح زیاد به محافظت از انرژی کمک می کنند.پنل های خورشیدی به جای اینکه تنها در سقف باشند، در بدنه ی ساختمان نیز کار شده اند.این پنل ها دو منظوره است.هم با سایه انداختن روی ساختمان به خنک ماندن آن کمک می کنند و هم می توانند انرژی را ذخیره کنند.این ساختمان ها برای کم کردن اتلاف انرژی، نزدیک به هم ساخته شده اند.

the-largest-passive-house-apartment-complex-in-the-world-750x364

بر خلاف ساختمان های انفعالی دیگر، ساکنین این ساختمان ها می توانند پنجره ها را باز و بسته کنند.طراحان این مجموعه معتقدند که باز شدن پنجره برای صرفه جویی در انرژی موثرتر از این است که ساکنین را مجبور کنیم تا از سیستم های تهویه استفاده کنند.

منابع دیگری نیز برای کنترل هوای موجود پیش بینی شده است.حسگر هایی در خانه موجود است که اگر تشخیص دهد کیفیت هوا پایین آمده است، به صورت اتوماتیک جریان هوا را تنظیم می کند.همینطور در اطراف ساختمان ها، گیاهان و درخت هایی کاشته شده اند تا هم از سایه ی آنها استفاده شود و هم کیفیت هوا را بهتر کنند.حتی رنگ دیوار ها نیز به وسیله ی تیتانیوم انجام شده است که می تواند گاز ها ی مضر در هوا را بزداید.

البته تمام طراحی بر پایه ی صرفه جویی در انرژی نیست  و زیبایی آن نیز مد نظر قرار گرفته شده است.کار بر روی این ساختمان ها تا پایان سال ۲۰۱۷ تمام خواهد شد.

منبع :

digitral trends

درباره ی پویا پوراحمد

او دانش آموخته مترجمی زبان انگلیسی است.زمینه مورد علاقه او فرهنگ و هنر، به خصوص ادبیات و سینما است.

همچنین ببینید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت 7 استفاده نکنید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت ۷ استفاده نکنید

ایالات متحده قصد دارد رسما فراخوان گلکسی نوت ۷ را شروع کند و به مشتریان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *