خانه / اپلیکیشن و نرم افزار / اپلیکیشن آیفون / کنجکاوهای عزیز! بالاخره می توانید در اینستاگرام روی عکس ها زوم کنید

کنجکاوهای عزیز! بالاخره می توانید در اینستاگرام روی عکس ها زوم کنید

اینستاگرام روز چهارشنبه مشخصه Zoom را معرفی کرد تا کاربران با خیال راحت به کنجکاوی هایشان ادامه بدهند

اینستاگرام روز چهارشنبه مشخصه Zoom را معرفی کرد تا کاربران با خیال راحت به کنجکاوی هایشان ادامه بدهند

برای همه کاربران پیش آمده که وقتی می خواستند روی یک عکس در اینستاگرام زوم کنند ضایع می شدند، چون این اپلیکیشن از چنین مشخصه ای پشتیبانی نمی کند.

بااینحال، حالا دیگر این پلتفورم رسانه اجتماعی بالاخره این مشخصه را اضافه کرده و همه ما خیلی خوشحالیم که می توانیم روی عکس ها زوم کنیم.

البته حقیقت این است که مشخصه زوم کردن می تواند حس کنجکاوی کاربران را اقناء کند— مثلا می خواهیم ببینیم دوستانمان در دوران بیرستان چه شکلی بودند، همسر قبلی آنها چه قیافه ای داشته، وقتی از هم جدا شدند چه اتفاقی افتاد، و ….

این کنجکاوی روی اینستاگرام می تواند کمی خطرناک باشد. چون با تنها یک ضربه اشتباهی روی عکس آن را لایک کرده اید. بدتر از همه این است که از اقبال بد شما این عکس چند ماه قبل پست شده باشد. منظورم را می فهمید؟ اینجاست که مچ تان را می گیرند.

حالا اینستاگرام تصمیم گرفته به کاربران کمک کند تا کارآگاه بازی های خود را یواشکی ادامه بدهند.

این شرکت برای روز چهارشنبه ۳۱ آگوست خبر انتشار یک مشخصه جدید به نام Zoom را داده بود، که به کاربران اجازه می دهد پست های دوستان خود را با جزئیات کامل و از نزدیک ببینند، بدون آنکه مجبور باشد روی عکس ضربه بزنند.

کارکرد اصلی این مشخصه جدای از لو ندادن فضولی های شما، این است که صرفنظر از نیت شما، می توانید جزئیات عکس ها را با دقت نگاه کنید.

این اولین بار است که مشخصه Zoom در اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد روی عکس ها زوم بزرگنمایی و کوچکنمایی انجام دهند. شاید این مشخصه خیلی مهم بنظر نرسد، اما برای آنهایی که عادت دارند با پینچ کردن (نیشگون گرفتن) روی عکس ها در آیفون زوم کنند نبودِ این مشخصه روی اینستاگرام واقعا اضطراب آور بود.

راستی تا یادم نرفته، کارکرد مشخصه Zoom در اینستاگرام درست شبیه زوم کردن روی آیفون هاست.

چطوری از این مشخصه جدید استفاده کنیم:

کاربران معمولا برای انجام حرکت نیشگون-مانند انگشت اشاره خود را بالای انگشت شست قرار می دهند.

برای زوم کردن روی یک عکس، در نقطه موردنظر این دو انگشت را از هم دور کنید.

برای زوم کوچکنمایی هم انگشت اشاره و شست را دوباره به حالت نیشگون به هم نزدیک کنید.

برای همه کاربران پیش آمده که وقتی می خواستند روی یک عکس در اینستاگرام زوم کنند ضایع می شدند، چون این اپلیکیشن از چنین مشخصه ای پشتیبانی نمی کند.

حالا دیگر کاربران اینستاگرام می توانند با دقت و وضوح در عکس ها ببینند که فلانی در مهمانی دیشب چه رنگ سایه چشم زده بود یا کراوات بهمانی چه طرحی داشت.

کاربران می توانند از مشخصه Zoom روی عکس ها و همچنین روی ویدئوهای فید اصلی خود، صفحه های پروفایل و در تب Explore استفاده کنند.

این مشخصه جدید بعنوان بخشی از آپدیت اپلیکیشن برای iOS بیرون آمده، و قرار است ورژن سازگار آن برای اندروید هم به زودی آماده شود.

منبع :

tech times

درباره ی زهره مرصوص

مدیر تیم ترجمه، فارق التحصیل رشته مترجمی زبان است. او قلب تیم ترجمه دیجی فارسی است . سابقه کار 10 ساله دارد ، بیش از 15 کتاب ترجمه کرده است .از ویژگی های اصلی زهره قابلیت کار تیمی و هماهنگی بالا است.

همچنین ببینید

سامسونگ : بروزرسانی امنیتی اندروید در ماه سپتامبر

در حالیکه  برخی از  شرکت ها مانند بلک بری  قبلا بسته  امنیتی اندروید  را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *