خانه / چطوری / چطوری پسوورد ورود (login password) را از روی ویندوز ۱۰ حذف کنید

چطوری پسوورد ورود (login password) را از روی ویندوز ۱۰ حذف کنید

چون دیگر مثل گذشته روی کامپیوتر اطلاعات مهمی نگه نمی داریم

چند نکته برای خلاص شدن از شرّ پسوورد در ویندوز 10 وجود دارد که از طریق تنظیمات Windows` power انجام می شوند

چند نکته برای خلاص شدن از شرّ پسوورد در ویندوز ۱۰ وجود دارد که از طریق تنظیمات Windows` power انجام می شوند. اما این نکات برای حذف پسوورد تا زمانی جواب می دهند که با لپ تاپ کار نمی کنید، اما من می خواهم به شما نشان بدهم که چطوری می توانید بطور کلی از دست پسووردها خلاص شوید و دیگر نیازی نباشد که آنها را وارد کنید.

البته، مطمئنم خیلی ها می خواهند بگویند اینکار اصلا امن نیست و هر کسی می تواند به کامپیوتر شما دسترسی داشته باشد، پس بهتر است من هم از قبل به شما هشدار بدهم. اینکار بیشتر مناسب کسانی است که کامپیوترهای آنها در خانه است، و احتمال افراد ورود غریبه به کامپیوتر صفر است، و نیازی نیست که همیشه آن را قفل و زنجیر کنید. بعلاوه، من این دستورالعمل ها را روی سیستم شخصی خودم پیاده کردم، که با ویندوز ۱۰ Home کار می کند.

چند نکته برای خلاص شدن از شرّ پسوورد در ویندوز 10 وجود دارد که از طریق تنظیمات Windows` power انجام می شوند

اول از همه، روی استارت منوی ویندوز ۱۰ کلیک کرده و Netplwiz را تایپ کنید. سپس روی برنامه ای که با همین نام می بینید کلیک کنید.

از پنجره ای که باز می شود می توانید به اکانت های کاربری ویندوز و بسیاری از ابزارهای کنترل پسوورد دسترسی داشته باشید. درست در قسمت بالا یک تیک کنار گزینه User must enter a username and password to use this computer می بینید. این تیک را بردارید.

چند نکته برای خلاص شدن از شرّ پسوورد در ویندوز 10 وجود دارد که از طریق تنظیمات Windows` power انجام می شوند

وقتی روی Apply کلیک می کنید از شما خواسته می شود که پسوورد فعلی خود را وارد کنید. بعد از دوبار وارد کردن پسوورد کار تمام است. دفعه بعدی که ریبوت کنید، یا کامپیوترتان از چُرت کوتاه بیدار شود، دیگر نیازی به وارد کردن پسوورد نخواهید داشت.

البته یکی از دوستانم گفته که این دستورالعمل روی کامپیوتر لنوو جواب نمی دهد، چون احتمالا لنوو سیستم های خود را با محدودیت بیشتری بیرون داده تا اتفاقی امنیت آنها به خطر نیافتد.

 

چند نکته برای خلاص شدن از شرّ پسوورد در ویندوز 10 وجود دارد که از طریق تنظیمات Windows` power انجام می شونداین موضوع را با پشتیبانی لنوو در میان گذاشتم و یکی از کارمندان به من گفت که کاربران این کامپیوتر می توانند پسوورد خود را بردارند، اما من هنوز امتحان نکردم. اگر اطلاعات بیشتری بدست آوردم حتما با شما در میان می گذارم. من یک لپ تاپ دِل دارم که توانستم بدون هیچ مشکلی پسوورد آن را هم بردارم.

یک نکته دیگر: اگر به امنیت کامپیوتر خود اهمیت می دهید و درعین حال از پسووردها متنفرید، همین چند وقت پیش به شما یاد دادیم که چطور با استفاده از PIN وارد ویندوز شوید.

منبع :

pc world

درباره ی زهره مرصوص

مدیر تیم ترجمه، فارق التحصیل رشته مترجمی زبان است. او قلب تیم ترجمه دیجی فارسی است . سابقه کار 10 ساله دارد ، بیش از 15 کتاب ترجمه کرده است .از ویژگی های اصلی زهره قابلیت کار تیمی و هماهنگی بالا است.

همچنین ببینید

واتساپ، اپلیکیشن پیام رسانی ابرمعروف، دیروز اعلام کرد که قصد شروع اشتراک گذاری بعضی از داده های کاربران— از جمله شماره تلفن های گوشی شما— را با شرکت والد خود، یعنی فیسبوک، دارد.

اجازه ندهید واتساپ شماره تلفن های شما را با فیسبوک به اشتراک بگذارد

واتساپ، اپلیکیشن پیام رسانی ابرمعروف، دیروز اعلام کرد که قصد شروع اشتراک گذاری بعضی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *