خانه / آموزش / دیجیتال مارکتینگ / +400 نکته اساسی در بازاریابی دیجیتال / مقدمه‌ای بر بازاریابی دیجیتال – قسمت دهم

مقدمه‌ای بر بازاریابی دیجیتال – قسمت دهم

10پیشی گرفتن از رقبا در رتبه

یکی از مشکلات کمپین های مدیریت Adwords تلاش برای پیشی گرفتن از رقیبی است که مصمم است که رتبه های برتر را در تبلیغات حامی دار (Sponsored Ads) پیدا کند. این میتواند به سادگی تبدیل به وظیفه ای پر هزینه شود، به ویژ] اگر دو رقیب برای کسب رتبه اول شاخ به شاخ شده باشند.

گزارش Auction Insights شما گزارشی ارزشمند است که برخی از رقبای اصلی شما را درGoogle Adwords برایتان لیست میکند. این گزارش نشان میدهد که کمپین های شما، گروه های تبلیغاتی و تبلیغات تان در قیاس با رقبایی که در همان auction ها مشارکت میکنند، تا چه حد موفق بوده اند. بنابراین میتوانید کار را از اینجا شروع کنید تا ببینید که رقبایتان چه کسانی هستند، در قیاس با شما چه سهمی از تعداد نمایش وبسایت در موتورهای جستجو را دارند و نرخ بالای صفحه برای شما و رقبایتان چیست.

400+-Essential-Digital-Marketing-Tips---Mike-Ncube-31

استراتژی های مشخص کردن قیمت برای تبلیغ انعطاف پذیر

بسیاری از تبلیغ کنندگان اغلب استراتژی های انعطاف پذیر برای مشخص کردن قیمت را نادیده میگیرند و متوجه تأثیر مهم آنها در رتبه‌بندی هایشان نیستند. در حقیقت ما حساب های متعددی را مدیریت کرده ایم که در آنها تبلیغ کننده نمیدانست که رقبایش چه رتبه بالاتری از او داشته و مشخص شده که آنها از استراتژی انعطاف پذیر برای مشخص کردن قیمت تبلیغ استفاده نمیکردند.

استراتژی های انعطاف پذیر شما در Shared Library موجودند و دو استراتژی مهمی که به شما کمک میکنند از رقبای خود پیشی بگیرید، هدف گیری محل جستجوی صفحه (Target search page location) و هدفگیری سهم پیشی گیری (Target Outranking Share) هستند.

هدف گیری محل جستجوی صفحه (Target search page location)

این قابلیت به شما در کمپین های تنها مربوط به شبکه جستجو کمک میکند. بنابراین برای کمپین های شبکه نمایش قابل دسترسی نیست. این قابلیت به صورت خودکار Bid های شما را بالا میبرد و تبلیغ شما را در بالای صفحه و یا در صفحه اول نتایج نمایش میدهد.

400+-Essential-Digital-Marketing-Tips---Mike-Ncube-32

مشخصاً اگر به دنبال پیشی گرفتن در رتبه از رقبای خود هستید، ترجیح خواهید داد که در “بالای صفحه اول نتایج” باشید و نه “در هر کجای صفحه نتایج”

هدفگیری سهم پیشی گیری (Target Outranking Share)

اگر به دنبال این هستید که از یک رقیب به خصوص پیشی بگیرید و اطمینان حاصل کرده اید که تبلیغ تان همیشه در بالای تبلیغ آنها در نتایج جستجو به نمایش درآید، باید از این قابلیت استفاده کنید.

از این قابلیت میتوانید در کمپین های شبکه جستجو و کلمات کلیدی، گروه های تبلیغاتی و کمپین ها استفاده کیند.

خب، اما هدفگیری سهم پیشی گیری واقعاً تا چه میزان نتیجه بخش است؟ در حقیقت بسیار کارآمد است. با این حال اگر شما و رقیبتان هر دو از آن استفاده میکنید، این قابلیت big مربوط به دامین هر دو را افزایش خواهد داد تا زمانی که یکی از آنها به سرحد خود برسد و دیگری که بهترین Bid و بالاترین رتبه کیفیتی را دارد، جایگاه بالاتر برای تبلیغ را به دست خواهد آورد.

رتبه تبلیغ

رتبه تبلیغ به بیان ساده معین سازی جایگاه شما در نتایج تبلیغات است. محاسبه آن بسیار ساده است و فرمول آن به شکل زیر میباشد:

رتبه تبلیغ (Ad Rank) = CPC bid X امتیاز کیفیت

شما ممکن است بر اساس امتیاز کیفیت کلمه کلیدی و CPC Bid خود، رتبه بالا، متوسط و یا پایینی داشته باشید. هر بار که تبلیغ شما برای نمایش در نتایج جستجو واجد شرایط میشود، این مقدار محاسبه میشود. اغلب اوقات، رتبه بالای تبلیغ با هزینه پایین تر چیزی است که اکثر تبلیغ کننده ها به دنبال آن هستند، بنابراین مهم است که به هر مشکلی که ممکن است خللی در دسترسی به این هدف ایجاد کند، رسیدگی کنید. لینک های سایت ها نیز میتوانند رتبه تبلیغ شما را بهبود بخشند، به ویژه اگر مرتبط باشند و هدفگیری شده باشند. بنابراین برای بهبود رتبه تبلیع خود باید کارهای زیر را انجام دهید:

امتیازهای کیفیت

سه فاکتور اصلی که امیتاز کیفیت شما را مشخص میکنند، شامل نرخ کلیک نسبت به رتبه انتظاری، مرتبط بودن تبلیغ و تجربه صفحه هدف میباشند. هر یک از این عوامل میتوانند رتبه بندی بالای میانگین، میانگین یا زیر میانگین داشته باشیند و شما باید تمامی رتبه بندی های زیر میانگین را بهبود بخشید.

شما در دو قسمت میتوانید رتبه کیفیت کلمه کلیدی خود را مشاهده کنید: ۱- نشانگر موس خود را به روی ابرک کنار هر کلمه کلیدی ببرید تا پنجره ای مانند نمونه زیر باز شود که در آن امتیاز کیفیتی شما برای آن کلمه کلیدی نمایش داده میشود.

400+-Essential-Digital-Marketing-Tips---Mike-Ncube-33

امتیاز خوب کیفیت در حساب شما رتبه تبلیغتان را بالا میبرد و به شما در پیشی گرفتن از رقبا کمک خواهد کرد. با رتبه های با کیفیت پایین، باید هزینه های گزافی برای CPC بپردازید تا بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید و این میتواند بار مالی زیادی بر جیب شما وارد کند.

مشخص کردن قیمت هزینه به ازای کلیک (CPC Bid)

شما میتوانید مشخص کردن قیمت هزینه به ازای کلیک خود را در سطوح کمپین، گروه تبلیع و نیز کلمات کلیدی مشخص کنید. اگر میخواهید در رتبه از رقبای خود پیشی بگیرید، بالا بردن هزینه به ازای کلیک سریع‌ترین راه برای دسترسی به این کار است و اغلب میتوانید ظرف ۲۴ ساعت نتیجه آن را مشاهده کنید. زمانی که قیمت گذاری های خود را افزایش میدهید، اتفاقات متعددی خواهند افتاد:

– احتمالاً جایگاه تبلیغتان در auction بالا خواهد رفت

– جایگاه شما در صفحه تنایج جستجو احتمالاً تغییر خواهد کرد. اجازه دهید توضیح دهم. اگر شما در نتایج جستجو در جایگاه auction شماره یک قرار دارید، و دیگر تبلغ کننده ها در سمت راست نتایج ارگانیک قرار دارند و چیزی در بالای نتایج ارگانیک قرار ندارد، با افزایش bid میتوانید کاری کنید که تبلیغ شما در بالای نتایج ارگانیک ظاهرا شود و به این ترتیب کلیک های بیشتری دریافت خواهید کرد.

با این حال، یک ویژگی منفی آن این است که همیشه منجر به این میشود ک شما برای هر کلیک هزینه بیشتری صرف خواهید کرد و این باعث بالا رفتن هزینه‌های شما میشود.

برای CPC Bidding دو انتخاب اصلی دارید و آنها شامل موارد زیر هستند:

۱- اتوماتیک

این راهی ساده برای قیمت گذاری است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که بودجه خود را مشخص کنید و به سیستم اجازه دهید که CPC های شما را تنظیم کند و بیشتری میزان کلیک بر اساس بودجه تان را برای شما به ارمغان آورد. شما در این انتخاب، کنترل کمتری خواهید داشت و احتمال کمی وجود دارد که بتوانید از رقبایی را که برای دسترسی به این مقام مصمم هستند پیشی بگیرید.

۲- دستی

من این انتخاب را ترجیح میدهم چرا که به شما کنترل بیشتری میدهد و شما میتوانند برای کلمات کلیدی خود به صورت جداگانه قیمت گذاری انجام دهید. با این حال، احتمال اینکه در این مورد مرتکب اشتباه شوید، بیشتر است. به ویژه در اوایل کار، زیرا در مقایسه با نرخ های CPC معمولی، با اطلاعات بیشتری سر و کار دارید.

امتیاز کیفیت خود را بالا ببرید

امتیاز کیفیت (QC) یکی از ویژگی های کلیدی یک کمپین Adwords محسوب میشود که میتواند موفقیت واقعی را از شکست مشخص کند. امتیاز کیفیت برای هر کلمه کلیدی در گستره ۱ تا ۱۰ رتبه بندی میشود و تخمینی است از کیفیت تبلیغ شما و صفحات هدفی که کلمات کلیدی شما به آنها راه پیدا میکنند.

این یکی از دو عاملی است که رتبه تبلیغ شما را تعیین میکنند. و دیگری هزینه به ازای کلیک (CPC) است. بنابراین محاسبه رتبه تبلیغ ساده است و فرمول آن به این صورت است:
رتبه تبلیغ = CPC Bid X امتیاز کیفیت

رتبه تبلیغ به زبان ساده تعیین جایگاه تبلیغ شما در نتایج است. و این شامل این میشود که تبلیغ شما در مقایسه با رقبا در کجای صفحه نمایش داده میشود و اینکه آیا تبلیغات شما اصلاً واجد شرایط برای نمایش داده شدن هستند یا نه. رتبه تبلیغ هر بار که تبلیغ شما برای نمایش در نتایج auction ها واجد شرایط باشد، محاسبه میشود، بنابراین جایگاه شما ممکن است بسته به رقابت، هر بار تغییر کند.

دیگر عواملی که در محاسبه رتبه تبلیغ مدنظر قرار دادع میشوند، تأثیرگذاری مورد انتظار افزونه ها و دیگر انواع تبلیغ هاست.

این مثالی است از یک امتیاز کیفیت کلمه کلیدی خوب و شما باید این اهداف را برای خود مدنظر داشته باشید:
برای مشاهده امتیاز کیفیت کلمه کلیدی خود، بر روی برگه کلمه کلیدی (Keyword) کلیک کنید و نشانگر موس را بر روی ابرک کنار وضعیت کلمه کلیدی نگاه دارید.

این ها سه عامل مشخص کننده امتیاز کیفیت شما هستند و شما باید هر عاملی که میانگین و یا زیر میانگین هستند را بهبود بخشید.

درباره ی امید عرب

مهندسی نرم افزار خوانده ام. علاقه مندی هایم خواندن موضوعات مرتبط به آی تی و سفر است. دارای مدارک 1 - Cisco Certified Internetwork (CCIE) WRITTEN 2- Cisco Certified Design Expert (CCDE) written CISCO 3- Cisco Certified Network Professional (CCNP) CISCO 4- Cisco Certified Design Professional (CCDP) CISCO 5- Cisco Certified Network Professional Security (CCNP Security) CISCO 6- Cisco Certified Network Professional Voice (CCNP Voice) CISCO 7- Cisco Certified Network Professional Wireless (CCNP Wireless) CISCO 8- Cisco Firewall Security Specialist CISCO 9- Cisco ASA Specialist CISCO 10- Cisco IOS Security Specialist CISCO 11- Cisco IPS Specialist CISCO 12- Cisco VPN Security Specialist CISCO 13- Cisco Certified Network Associate (CCNA) CISCO 14- Cisco Certified Design Associate (CCDA) CISCO 15- Cisco Certified Network Associate Security (CCNA Security) CISCO 16- Cisco Certified Network Associatel Voice (CCNA Voice) CISCO 17- Cisco Certified Network Associate Wireless (CCNA Wireless) CISCO 18- MCSE Desktop Infrastructure 2012 Microsoft 19- MCSE Private Cloud 2012 Microsoft 20- MCSE Server Infrastructure 2012 Microsoft 21- v MCSD Web Applications-MCSA SQL Server 2012 Microsoft 22- Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3 Specialist Microsoft 23- Administerin and Deploying System Center 2012 Configure Manager Microsoft 24- Junos, Associate (JNCIA-Junos) Juniper 25- Citrix XenServer 6.0 Administration CITRIX 26- Citrix XenApp 6.5 Administration CITRIX 27- Citrix XenDesktop 5 Administration CITRIX 28- Citrix XenApp 6.5 Advanced Administration CITRIX 29- vEngineering a Citrix Virtualization Solution CITRIX 30- Check Point Certified Security Administrator Check Point 31- ZEND Certified Engineer PHP 5.3 PHP ZEND

همچنین ببینید

مقدمه‌ای بر بازاریابی دیجیتال – قسمت نهم

نوشتن تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) اغلب مجریان تبلیغاتی به شما سرویس های نوشتن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *