خانه / آموزش / دیجیتال مارکتینگ / +400 نکته اساسی در بازاریابی دیجیتال / مقدمه‌ای بر بازاریابی دیجیتال – قسمت نهم

مقدمه‌ای بر بازاریابی دیجیتال – قسمت نهم

9

نوشتن تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)

اغلب مجریان تبلیغاتی به شما سرویس های نوشتن تبلیغات پرداخت به ازای کلیک پیشنهاد میکنند و این به دلیل افزایش تعداد تبلیغ کننده ها در پلت فرم هایی مانند Google Adwords و Bing Ads است. با ای حال، نوشتن متن تبلیغات پرداخت به ازای کلیک بسیار با نوشتن در وبسایت تفاوت دارد، چرا که فضای محدودی در اختیار دارید و نمیتوانید گستردگی تنوع محصولات و خدمات خود را در آن مشخص کنید.

در نوشتن تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، شما تنها ۱۰۵ کاراکتر در دست دارید که این شامل فاصله ها (space) نیز میشود – ۲۵ کاراکتر برای عنوان، و ۳۵ کارکتر برای هر خط توضیحات. بنابراین آنچه اهمیت دارد این است که تبلیغات به خوبی هدف گیری شده و متمرکز باشند و تنها یک مزیت و محرک بزرگ برای جذب مشتری احتمالی در بر داشته باشند تا آنها بر روی آن کلیک کنند. همچنین تبلیغات باید فراخوان خوبی هم داشته باشند و باید از صحبت کردن درباره ویژگی ها در آنها پرهیز کرد و تنها بر روی مزایا تمرکز کرد.

افزونه های موقعیت در Adwords

افزونه های موقعیت یکی از ویژگی های کمپین تبلیغاتی شما در Google Adwords هستند که در برگه Ad extensiosn میتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید و به شما این امکان را میدهند که آدرس خود را در زیر تبلغتان بیاورید. برای اضافه کردن موقعیت خود، ابتدا باید یک حساب Google My Business یا حساب کسب و کار خود را در گوگل ایجاد کنید و سپس آن را به حساب Adwords خود متصل کنید. شما میتوانید تمامی آدرس ها و موقعیت های خود را در حساب My Business خود در گوگل مدیریت کنید.

آنچه اهمیت دارد این است که از یک حساب کاربری گوگل برای Adwords و نیز Analytics استفاده کنید، در غیراینصورت نمیتوانید آدرس های خود را در حساب Adword هماهنگ و sync کنید.

رقبای شما نیز از همین تکنیک استفاده خواهند کرد و مهم است که شما نیز این کار را بکنید و کاری کنید که تبلیغات شما مورد توجه قرار بگیرد تا به راحتی بتوان کسب و کار شما را پیدا کرد.

تبلیعات موبایل

بسیاری از افراد با گوشی های موبایل خود به ویزه گوشی های هوشمند، به دنبال سرویس های محلی مانند رستوران ها، پارکینگ ها، سینماها و از این دست میگردند. بنابراین کسب و کارها باید کاری کنند که در این ابزارهای مشابه به راحتی قابل پیدا کردن باشند و تجربه کاربر در این کار عالی باشد. این بدان معنی است که وبسایت باید ریسپانسیو باشد و بر اساس آخرین به روزرسانی های گوگل در سال ۲۰۱۵، آنها حالا رتبه سایت هایی را که ریسپانیسو نباشند را پایین میبرند.

سایت های ریسپانسیو تجربه خوبی برای بازدیدکننده از وبسایت ایجاد میکنند و پیدا کردن اطلاعات و ناوبری در صفحات را برای کاربر آسان میکنند.

همچنین قابلیت کلیک برای تماس گرفتن در گوشی های موبایل نیز تماس گرفتن مردم با کسب و کار شما به صورت مستقیم از داخل دایرکتوری ها را آسان میکند و برای این کار همان هزینه استاندارد کلیک بر روی Adwords از شما دریافت میشود.

تبلیغات رسانه قوی (rich media) ایجاد کنید

تبلیغات با محتوای rich media بسیار محبوب هستند، و همچنین کمک میکنند که تأثیر ماندگاری در بازار هدف خود ایجاد کنید. در آنها از تکنولوژی های پیشرفته ای همچون استریم ویدئو استفاده میشود که با کاربر تعامل و ارتباط برقرار میکند.

400+-Essential-Digital-Marketing-Tips---Mike-Ncube-28

کلمات کلیدی بیشتری را هدف قرار دهید

شما باید هم برای کمپین‌های SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو) و هم برای PPC (پرداخت به ازای کلیک) خود به طور مرتب درباره کلمه های کلیدی جدید تحقیق به عمل آوردی تا حجم ترافیک وبسایت خود را بالا ببرید و فروش خود را تقویت کنید. با PPC میتوانید به سادگی کلمات کلیدی جدیدی بر اساس جستجو ها ایجاد کنید و شروع به Bid کردن بر این کلمات کلیدی کنید تا مشتریان بیشتری به دست آورید. در زمینه SEO باید وبسایت خود را بهینه کنید و کمپین های خارج از ساتی به راه اندازید تا ترافیکی برای این کلمات کلیدی جدید که میخواهید برای آنها هدف گیری کنید، به دست آورید.

به این کار بازاریابی بهینه سازی موتورهای جستجو میگویند و فواید بسیاری برای شما خواهد داشت، از جمله:

  • سنجش پذیری آسان
  • اعمال و به کار گیری آسان
  • مقرون به صرفه در قیاس با دیگر راه ها
  • اتلاف تبلیغاتی کم بر خلاف انواع سنتی تبلیغات

افزونه های تبلیغات موبایل

Google Adwords لینک های سایت و دیگر ابزارهای افزونه ای در اختیار شما قرار میدهد که میتوانید از آنها برای تبلیغ دیگر صفحات وبسایتتان استفاده کنید. اینها زیر تبلیغات متنی استاندارد شما قرار میگیرند و شما میتوانید تبلیغات ویژه موبایل ایجاد کنید که افرادی که با گوشی موبایل به جستجو میپردازند را هدف قرار میدهد. اگر پیشنهاد ویژه ای دارید که به عنوان مثال به کار کاربران موبایل می‌آید، این افزونه ها میتوانند به شما در پر رنگ کردن این پیشنهادات، جدا از متن اصلی کمک کنند.

ابتکارات ویژه گوشی های موبایل

ابتکارات ویژه گوشی های موبایل به شما کمک میکند که مشتریان احتمالی را پیام ها و پیشنهاداتی که خواندن آنها آسان است و در گوشی های موبایل مورد تعامل قرار میگیرند هدف قرار دهید. بسیاری از شرکت های تبلیغاتی مجموعه بنرها و یا تبلیغات rich media برای کاربران دسکتاپ تولید میکند، اما این مسئله را مدنظر قرار نمیدهند که اینها بر روی دستگاه های کوچکتر نیز مشاهده خواهند شد و اغلب اوقات نتیجه رضایت بخش نیست. بنابراین مهم است که بنرهایی با ابعاد صحیح برای گوشی های موبایل ایجاد کیند که مشاهده و دسترسی به آنها بر روی گوشی های موبایل آسان باشد.

آگاهی از برند – شبکه نمایش

شبکه نمایش بهترین فرصت برای ایجاد آگاهی از برند است. این شبکه به شما فرصت این را میدهد که در زمان مناسب و در هزاران جایگاهی که شبکه نمایش گوگل را تشکیل میدهند، با مشتریان احتمالی ارتباط برقرار کنید. شما با استفاده از تبلیغات rich media و CPM Bidding و استفاده از آگهی های Adwords میتوانید به بازار هدف خود دسترسی پیدا کنید.

همکاران شبکه نمایش گوگل شامل گستره‌ای متنوع از سایت هایی میشود که همه بخشی از برنامه Adsense هستند و به آنها منتشرکننده گفته میشود. آنها تبلیغات متنی و تبلیغات بنری را در وبسایت های خود نمایش میدهند.

در شبکه نمایش انواع مختلفی از آگهی وجود دارد و مهم است که شما جایگاهی را انتخاب کنید که با برند شما هماهنگی داشته و در بازار هدف شما رایج است. بنابراین باید از قرار دادن آگهی در وبسایت هایی که ممکن است به برند شما آسیب برساند، پرهیز کنید. به برخی از آنها در نمودار زیر اشاره شده است:

400+-Essential-Digital-Marketing-Tips---Mike-Ncube-29

شما انتخاب های متعددی برای جایگاه تبلیغ خود خواهید داشت. و میتوانید موارد زیر را در آنها قرار داده و یا از لیست انتخابی خود حذف کنید:

  • انجمن ها
  • شبکه های اجتماعی
  • دامین های رزرو شده
  • صفحات پیام خطا
  • وبسایت های بازی
  • و بسیاری دیگری

در این وبسایت ها دو انتخاب برای قراردهی تبلیغ خود دارید، و این دو شامل جایگذاری اتوماتیک و جایگذاری مدیریت شده میشوند.

جایگذاری اتوماتیک بر اساس کلمات کلیدی که شما به گروه تبلیغی خود اضافه میکنید انجام میشوند و سیستم سایت‌هایی را که این کلمات کلیدی را محتوای خود دارند پیدا میکند. این کار مضراتی بسیاری دارد زیرا به شما انتخاب و کنترلی در این زمینه که تبلیغتان در کجا نمایش داده خواهد شد، نمیدههد. به عنوان مثال اگر قسمت اپلیکیشن را حذف نکرده باشید، ترافیک زیادی از اپلیکیشن ها دریافت خواهید کرد و طبق تجربه من این ترافیک نرخ تبدیل بسیار کمی دارد، زیرا بسیاری از افرادی که از اپلیکیشن ها استفاده میکنند، به دلیل اندازه صفحه نمایش اشتباهاً بر روی تبلیغات کلیک میکنند.

اما در مورد جایگذاری مدیریت شده، شما میتوانید وبسایت هایی که میخواهید در آنها تبلیغ کنید را انتخاب کرده و به این ترتیب کنترل بیشتری بر اینکه تبلیغات تان کجا به نمایش درمی‌آیند، خواهید داشت. داستان‌های خجالت بار بسیاری از شرکت ها و بخش های دولتی شنیده‌ایم که از جایگذاری اتوماتیک استفاده کرده اند و تبلیغ وبسایتشان بر روی وبسایت غیراخلاقی و یا سؤال برانگیزی نمایش داده شده است.

آگاهی از برند – شبکه جستجو

شبکه جستجو لینک مهمی در مسیر خرید است، زیرا زمانی که مردم با برند شما آشنا میشوند، و دید مثبتی نسبت به آن دارند، میخواهند از دو راه اصلی به وبسایت شما دسترسی پیدا کنند:
۱- ممکن است وبسایت شما را bookmark کنند و به این ترتیب مستقیماً به آن بیایند، یا آدرس وبسایت شما را در مرورگر خود تایپ کنند. این در تحلیل های شما به عنوان دسترسی مستقیم غیرترافیکی محسوب میشود و این بازدیدکنندگان با وبسایت شما آشنا هستند.

۲- آنها نام کسب و کار شما در گوگل جستجو میکنند و جالب اینجاست که بسیاری از مردم هنوز هم نام دامین یک وبسایت را جستجو میکنند. بنابراین اگر وبسایت شما در نتایج طبیعی نمایش داده شود، آنها از این طریق بر روی سایت شما کلیک کرده و وارد میشوند. با این حال، ممکن است رقبای قدرتمندی داشته باشید که برای نام برند شما، رتبه بالاتری از شما کسب میکنند، و من اغلی این مورد را در کسب و کارهایی مشاهده کرده ام که نام یا دسته بندی عامی دارند که نمیتوان آن را به عنوان برند تجاری عرضه کرد.

درباره ی امید عرب

مهندسی نرم افزار خوانده ام. علاقه مندی هایم خواندن موضوعات مرتبط به آی تی و سفر است. دارای مدارک 1 - Cisco Certified Internetwork (CCIE) WRITTEN 2- Cisco Certified Design Expert (CCDE) written CISCO 3- Cisco Certified Network Professional (CCNP) CISCO 4- Cisco Certified Design Professional (CCDP) CISCO 5- Cisco Certified Network Professional Security (CCNP Security) CISCO 6- Cisco Certified Network Professional Voice (CCNP Voice) CISCO 7- Cisco Certified Network Professional Wireless (CCNP Wireless) CISCO 8- Cisco Firewall Security Specialist CISCO 9- Cisco ASA Specialist CISCO 10- Cisco IOS Security Specialist CISCO 11- Cisco IPS Specialist CISCO 12- Cisco VPN Security Specialist CISCO 13- Cisco Certified Network Associate (CCNA) CISCO 14- Cisco Certified Design Associate (CCDA) CISCO 15- Cisco Certified Network Associate Security (CCNA Security) CISCO 16- Cisco Certified Network Associatel Voice (CCNA Voice) CISCO 17- Cisco Certified Network Associate Wireless (CCNA Wireless) CISCO 18- MCSE Desktop Infrastructure 2012 Microsoft 19- MCSE Private Cloud 2012 Microsoft 20- MCSE Server Infrastructure 2012 Microsoft 21- v MCSD Web Applications-MCSA SQL Server 2012 Microsoft 22- Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3 Specialist Microsoft 23- Administerin and Deploying System Center 2012 Configure Manager Microsoft 24- Junos, Associate (JNCIA-Junos) Juniper 25- Citrix XenServer 6.0 Administration CITRIX 26- Citrix XenApp 6.5 Administration CITRIX 27- Citrix XenDesktop 5 Administration CITRIX 28- Citrix XenApp 6.5 Advanced Administration CITRIX 29- vEngineering a Citrix Virtualization Solution CITRIX 30- Check Point Certified Security Administrator Check Point 31- ZEND Certified Engineer PHP 5.3 PHP ZEND

همچنین ببینید

مقدمه‌ای بر بازاریابی دیجیتال – قسمت دهم

پیشی گرفتن از رقبا در رتبه یکی از مشکلات کمپین های مدیریت Adwords تلاش برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *