خانه / چطوری / اجازه ندهید واتساپ شماره تلفن های شما را با فیسبوک به اشتراک بگذارد

اجازه ندهید واتساپ شماره تلفن های شما را با فیسبوک به اشتراک بگذارد

دیر بجنبید ضرر می کنید ...

واتساپ، اپلیکیشن پیام رسانی ابرمعروف، دیروز اعلام کرد که قصد شروع اشتراک گذاری بعضی از داده های کاربران— از جمله شماره تلفن های گوشی شما— را با شرکت والد خود، یعنی فیسبوک، دارد.

واتساپ، اپلیکیشن پیام رسانی ابرمعروف، دیروز اعلام کرد که قصد شروع اشتراک گذاری بعضی از داده های کاربران— از جمله شماره تلفن های گوشی شما— را با شرکت والد خود، یعنی فیسبوک، دارد. این دو شرکت می گویند که این سیاست جدید به شما کمک می کند تا دوستان تازه ای پیدا کرده و “تجربه تبلیغات و محصولات بهتری در فیسبوک” داشته باشید، اما در عین حال، کسب و کارها یک روش جدید برای دستیابی به مشتریان بالقوه خواهند داشت، و در این میان واتساپ همان جایی است که بانک ها و ایرلاین ها از شماره تلفن شما برای اطلاع رسانی درباره برداشت ها از حساب بانکی شما یا تاخیر در پروازهایتان استفاده می کنند.

واتساپ قول داده که این شماره تلفن ها را در اختیار شرکت های تبلیغاتی قرار دهد، اما اگر همچنان از ایده اشتراک گذاری شماره تلفن تان با برندهای تشنه مشتری می ترسید، خیلی خوش شانس هستید— چون اگر زود بجنبید می توانید جلوی واتساپ را بگیرید که این داده های جدید را در اختیار فیسبوک قرار ندهد. برای اینکار دو روش وجود دارد، اما اولی را باید قبل از پذیرفتن شروط جدید استفاده از خدمات این اپ (terms of service) انجام بدهید. پس، بجای اینکه کورکورانه روی “agree” بزنید، گزینه کوچکتر “read more” در پایین را زده، و تیک کادری که می گوید “Share my WhatsApp account information with Facebook …” را بردارید.

بااینحال، اگر قبلا شروط جدید را پذیرفته اید، اصلا نگران نباشید چون همچنان ۳۰ روز فرصت دارید که نظرتان را تغییر دهید. به منوی تنظیمات این اپ رفته، و بعد روی تب اکانت بزنید. از آنجا می توانید تیک گزینه “Share my account info” را بردارید تا دیگر داده های شما در اختیار فیسبوک قرار نگیرند.

منبع :

the verge

درباره ی زهره مرصوص

مدیر تیم ترجمه، فارق التحصیل رشته مترجمی زبان است. او قلب تیم ترجمه دیجی فارسی است . سابقه کار 10 ساله دارد ، بیش از 15 کتاب ترجمه کرده است .از ویژگی های اصلی زهره قابلیت کار تیمی و هماهنگی بالا است.

همچنین ببینید

شرکت اپل سیستم عامل iOS 9.3.5 را بیرون داده که یک آپدیت برای اصلاح چند نقص امنیتی جدی است

آپدیت iOS 9.3.5 برای رفع نقص های امنیتی جدی: چطوری نصب کنیم

شرکت اپل سیستم عامل iOS 9.3.5 را بیرون داده که یک آپدیت برای اصلاح چند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *