خانه / چطوری / چطوری بعد از آپدیت اندروید ۷٫۰ نوقا، Night Mode را برگردانید

چطوری بعد از آپدیت اندروید ۷٫۰ نوقا، Night Mode را برگردانید

اگر به مشخصه Night Mode عادت دارید و می خواهید آن را به اندروید 7.0 نوقا اضافه کنید متن زیر را بخوانیذ

یکی از جالب ترین مشخصه های اندروید N "Night Mode" است. درست مانند حالت "Night Shift" روی آیفون، صفحه نمایش 6P همه رنگ های آبی روی صفحه را غیرفعال می کند تا پالت رنگی آن گرم تر شده و چشم را اذیت نکند.

یکی از جالب ترین مشخصه های اندروید N “Night Mode” است. درست مانند حالت “Night Shift” روی آیفون، صفحه نمایش ۶P همه رنگ های آبی روی صفحه را غیرفعال می کند تا پالت رنگی آن گرم تر شده و چشم را اذیت نکند. بنا به نتایج تحقیقاتی، اینکار به مغز کمک می کند تا سریعتر از زمانی به خواب رود که چشم به به نور تُند و تیز سفید زُل بزند، چون در این حالت مغز به اشتباه فکر می کند صبح است.

night mode in android 7.0 n

حالا که می دانیم چرا این مشخصه برای کاربران مفید است، می خواهیم بدانیم چرا این مشخصه در ورژن نهایی اندروید ۷٫۰ نوقا خیلی مهم نبوده است. خُب، برای این موضوع چند دلیل وجود دارد که بیشتر آنها به کامل نبودن این مشخصه در زمان ریلیز رسمی برمی گردد، و این یعنی گوگل باید کمی منتظر می ماند. به لحاظ فنی، این مشخصه همچنان در اندروید جدید هست، اما پنهان شده. در واقع، با یک کد دستوری ساده می توانید آن را برگردانید، و اپ های زیادی در گوگل پلی استور برای فعالسازی آن وجود دارند.

نکته: اگر اندروید را از روی Dev Previews آپدیت کرده اید، Night Mode را هنوز هم دارید. اما اگر مستقیما از مارشمالو آپدیت کرده اید باید آن را فعال کنید.

یکی از اپ های محبوب ما برای اینکار Night Mode Enabler از مایک ایوانز است. این اپ رایگان بوده و در یک چشم به هم زدن به صفحه نمایش نکسوسِ شما تُون زرد می دهد. فقط کافی است این اپ را باز کنید، روی “Enable Night Mode” بزنید تا این مشخصه— به همراه Quick Tiles— برگردد. اگر System UI Tuner را فعال نکرده اید، باید اینکار را هم انجام دهید. فقط کافی است آیکون Settings (چرخ دنده) در پرده نوتیفیکیشن را حدود ۱۰ ثانیه نگه دارید. همین!

منبع :

phandroid

درباره ی زهره مرصوص

مدیر تیم ترجمه، فارق التحصیل رشته مترجمی زبان است. او قلب تیم ترجمه دیجی فارسی است . سابقه کار 10 ساله دارد ، بیش از 15 کتاب ترجمه کرده است .از ویژگی های اصلی زهره قابلیت کار تیمی و هماهنگی بالا است.

همچنین ببینید

شرکت اپل سیستم عامل iOS 9.3.5 را بیرون داده که یک آپدیت برای اصلاح چند نقص امنیتی جدی است

آپدیت iOS 9.3.5 برای رفع نقص های امنیتی جدی: چطوری نصب کنیم

شرکت اپل سیستم عامل iOS 9.3.5 را بیرون داده که یک آپدیت برای اصلاح چند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *