خانه / اخبار / هوش مصنوعی، فرشته ی نجات آتش نشان ها و قربانیان

هوش مصنوعی، فرشته ی نجات آتش نشان ها و قربانیان

آتش نشان

آتش نشان ها قبل از اینکه به ماموریت اعزام شوند، تمرینات سختی را پشت سر می گذارند اما به هر حال آنها انسان هستند و محدودیت هایی دارند.

زمانی که شعله ها زبانه می کشند، بین چیزی که فرد در اطرافش احساس می کند و چیزی که در واقع اتفاق می افتد تفاوت وجود دارد.محققان بخش آزمایشگاه ناسا و سازمان امنیت خانگی در حال کار بر روی یک هوش مصنوعی هستند تا این مشکل را برطرف کند.این هوش مصنوعی می تواند با جمع کردن اطلاعات از محیط اطراف، آنها را در همزمان به آتش نشانان انتقال دهد.

AUDREY (آئودری) که مخفف عبارت همکاری برای فهم و تحلیل و نتیجه گیری اطلاعات است، از طریق اینترنت به حسگر های پوشیدنی و صفحه های تصویری روی سر آتش نشانان وصل می شود و اطلاعاتی از قبیل درجه حرارت، گاز های پرخطر و همینطور محل حضور دیگر آتش نشانان را منتقل می کند.

ادوارد چاو مسئول اداره برنامه ریزی JPL و مدیر برنامه ی آئودری می گوید “زمانی که اولین افراد به این سنسور ها مجهز شوند، آئودری فرشته ی نگهبان آنها خواهد بود.همین اطلاعات به آتش نشانان کمک می کند که اگر کف اتاق بغل ریزش کرده است، داخل آن نشوند.”

فرشته ی نگهبان، آئودری، می تواند هم در زمان تمرین و هم در حوادث واقعی به انسان ها کمک کند.

این سیستم از طریق پیگیری حرکات هر یک از افراد گروه، به آنها در مورد خطرات احتمالی در اطرافشان هشدار می دهد و این اطلاعات را به افراد دیگر در نزدیکی نیز منتقل می کند.آئودری طوری طراحی شده است که با دریافت اطلاعات در مورد نقش افراد گروه می تواند اهداف را برای آنها مشخص کند و اطلاعات هدف را به صورت مداوم به آنها ارسال کند.

این سیستم که بر پایه ی کلود کار می کند، می تواند در مورد ماموریت ها پیش بینی نیز انجام دهد.پیش بینی هایی مانند تاکتیک های لازم و پیشنهاداتی که به تیم برای کار گروهی بهتر ارائه می دهد.

ترکیب این ویژگی ها آئوردی را به یک هوش مصنوعی خاص تبدیل کرده است چاو می گوید “بیشتر پروژه های هوش مصنوعی بر پایه ی قوانین ثابت کار می کنند.اگر این طور باشد، پس آنطور می شود.اما اگر شما تنها بخشی از اطلاعات را در اختیار داشته باشید چطور؟ ما از استدلال های پیچیده ای استفاده کردیم تا نوع تفکر انسان را شبیه سازی کنیم.این روش اطلاعات مفید بیشتری را نسبت به سیستم های قبلی در اختیار آتش نشانان قرار خواهد داد.”

آئودری بخشی از پروژه ی سازمان امنیت خانگی و اولین نمونه از نسل برنامه های پاسخگو محسوب می شود که برای کمک به نیرو های آتش نشانی، پلیس و ناجیان، برنامه ریزی و اختراع شده است.این سیستم در یک مانور نمایشی در ماه ژوئن امتحان شده است و احتمالا در طول سال جاری در یک عملیات واقعی نیز به کار گرفته خواهد شد.

منبع :

digital trends

درباره ی پویا پوراحمد

او دانش آموخته مترجمی زبان انگلیسی است.زمینه مورد علاقه او فرهنگ و هنر، به خصوص ادبیات و سینما است.

همچنین ببینید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت 7 استفاده نکنید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت ۷ استفاده نکنید

ایالات متحده قصد دارد رسما فراخوان گلکسی نوت ۷ را شروع کند و به مشتریان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *