خانه / اخبار / تکنولوژی در خدمت سلامت

تکنولوژی در خدمت سلامت

USDA-blog-toxin-detection-camera

با فرا رسیدن فصل تابستان و هوای خوب بسیاری از مردم به پیک نیک و غذای باربیکیو روی می آورند. اما چیزی که همه از آن وحشت دارند مسموم شدن توسط غذا یا نوشیدنی هایی است که مصرف می کنند.

هر ساله چهل و هشت میلیون نفر در آمریکا مریض می شوند و صد و بیست و هشت هزار نفر کارشان به بیمارستان می کشد و سه هزار نفر بدلیل مسمومیت های غذایی می میرند. بر اساس گزارش دانشمندان سرویس تحقیقات زراعی، مشکل اصلی بالا بودن هزینه­ی ابزار های تست غذا برای جلوگیری از میکروب های بیماری­زا در آنها است.

رُوِن رسولی، شیمیدان محقق در مرکز ARS کالیفرنیا سیستم ساده و ارزانی طراحی کرده که می تواند سم شیگا را تشخیص دهد این سم از باکتری بیماری زای اشریشیا کلای تولید می شود. این باکتری به تنهایی سالیانه باعث مسموم شدن هفتاد و سه هزار نفر و فوت شصت نفر در ایالات متحده می شود.

این سیستم جدید متشکل از یک دوربین و یک منبع پخش کننده نور است که می تواند سموم فعال در غذا را تشخیص دهد. رسولی می گوید آزمایشاتی که امروزه انجام می شود قادر به تشخیص سم شیگای فعال و غیر فعال از همدیگر نیست. در صورتیکه این بسیار مهم است که تفاوت بین این دو تشخیص داده شود چرا که سم فعال خطر جدی برای انسان است در صورتیکه غیر فعال آن هیچ تأثیری یا خطری ندارد.

رسولی افزود “ما نیاز به وسایل کم هزینه و دقیق برای پایین آوردن احتمال مسمومیتهای غذایی داریم در صورتیکه لوازم این کار مانند فلورومتر که می تواند سم شیگا و دیگر باکتریها را تشخیص دهند بسیار گران است، آنهم در کشورهای پیشرفته که خطر مسمومیت غذایی بسیار بالاست.”

تحقیقات رسولی و همکارانش نشان می دهد که دوربین آنها در اندازه گیری فعال بودن سم شیگا به اندازه فلورومتر کارایی دارد. هر دو این دستگاه ها از لحاظ تشخیص در یک سطح قرار دارند و تفاوت آنها این است که فلورومتر ۳۵۰۰۰ دلار هزینه دارد در حالیکه دوربین تنها ۳۰۰ دلار است و این باعث می شود که این دوربین جایگزین خوبی در تحقیقات آزمایشگاهی باشد.

همچنین سیستم جدید به راحتی می تواند سموم غذایی دیگر را نیز تشخیص دهد. رسولی اخیراً ثابت کرده که سیستم دوربین قادر است سم آفلاتوکسین B1 که از قارچ های آسپرژیلوس فلاووس و آسپرژیلوس پاراسیتیکوس تولید می شود را نیز تشخیص دهد.

رسولی می گوید “سموم غذایی بر روی زندگی ۴٫۵ بیلیون نفر در سراسر جهان تأثیر دارد.”

منبع :

foodsafetynews

درباره ی پویا پوراحمد

او دانش آموخته مترجمی زبان انگلیسی است.زمینه مورد علاقه او فرهنگ و هنر، به خصوص ادبیات و سینما است.

همچنین ببینید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت 7 استفاده نکنید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت ۷ استفاده نکنید

ایالات متحده قصد دارد رسما فراخوان گلکسی نوت ۷ را شروع کند و به مشتریان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *