خانه / اخبار / تست های سرعت DARPA روی کشتی-هواپیمای شکارچیِ زیردریایی

تست های سرعت DARPA روی کشتی-هواپیمای شکارچیِ زیردریایی

DARPA-shipd-drone

کشتی بدون سرنشین ۱۳۰ فوتی DARPA (آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاع) آماده است تا زیردریایی های غول پیکر را شکار کند. قرار نبود این کشتی تا قبل از ۷ آوریل به آب انداخته شود، اما حالا در نزدیکی آب های محل ساخت آن در پورتلند، اورگون شناور است— اخیرا هم این آژانس انجام تست های سرعت آن را شروع کرده است. این هواپیمای بدون سرنشین که ACTUV یا کشتی بدون سرنشین ضدزیردریایی جنگی مسیر پیوسته نام دارد با موفقیت توانسته در طول تست های اولیه به نقطه اوج سرعتی که سازندگان انتظار داشتند (۳۱mph) برسد. بااینحال، برای سرعت های بالاتر از ۳۱mph طراحی شده و این قابلیت را دارد که از سیستم سونار بُرد کوتاه و بلند برای ردیابی زیردریایی های بیگانه، و حتی زیردریایی های الکتریکی دیزلی بدون صدا، استفاده کند.

سپس می تواند این زیردریایی ها را دنبال کرده، اپراتورهای آنها را از کار بیاندازد، و به مسیر موردنظر بازگرداند. همچنین، در صورت نیاز این کشتی می تواند برای ماموریت های مهم بدون نیاز به خدمه یا متخصصان در آن تدارکات لازم را ارسال کند. هرچند، قبل از اینکه بتواند اینکارها را انجام دهد باید تابستان امسال چند بار در آب های آزاد کالیفرنیا تست شود.

 

منبع :

engadget

درباره ی زهره مرصوص

مدیر تیم ترجمه، فارق التحصیل رشته مترجمی زبان است. او قلب تیم ترجمه دیجی فارسی است . سابقه کار 10 ساله دارد ، بیش از 15 کتاب ترجمه کرده است .از ویژگی های اصلی زهره قابلیت کار تیمی و هماهنگی بالا است.

همچنین ببینید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت 7 استفاده نکنید

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده: دیگر از گلکسی نوت ۷ استفاده نکنید

ایالات متحده قصد دارد رسما فراخوان گلکسی نوت ۷ را شروع کند و به مشتریان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *